Zaproszenie XXII Święto Młodzieży na Górze Św. Anny

Zaproszenie XXII Święto Młodzieży na Górze Św. Anny

Co roku franciszkanie na Górze Św. Anny na opolszczyźnie organizują Święto Młodzieży – wspaniałe pięć dni, podczas których młodzież z całej Polski może przeżyć chwile PRAWDZIWEGO SPOTKANIA z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. Jest to czas prawdziwego ŚWIĘTOWANIA swojej młodości, radości, wolności i wszystkiego tego, co w każdym z nas najpiękniejsze. Przez udział w spontanicznej i radosnej modlitwie, przez spotkania z ciekawymi ludźmi, wygłaszane świadectwa, przez koncerty, spektakle, a nade wszsytko przez codzienną Eucharystię, słowa takie jak BÓG, KOŚCIÓŁ, PRZYJAŹŃ, zaczynają dla młodych ludzi nabierać o wiele głębszej treści. Tego nie sposób opisać, to trzeba po prostu przeżyć!

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 16-21 lipca. Święto skierowane jest do młodzieży, która już ukończyła siódmą klasę szkoły podstawowej, choć nie jest to jakąś bezwzględną regułą. Odnajdą się na nim i trochę młodsi, i sporo starsi. Więcej informacji   można znaleźć na stronie www.swietomlodziezy.com Tam również zdjęcia i filmy z lat  poprzednich, jak np. ten dokument, opowiadający o Święcie Młodzieży 2017.

W naszej parafii również organizuje się grupa na ten wyjazd. Koszt spotkania to 85 zł, i obejmuje on zakwaterowanie, jak i częściowe wyżywienie (herbata i wrzątek na śniadanie i kolację, jednodaniowy obiad – reszta we własnym zakresie do zakupienia na miejscu). Do tego trzeba doliczyć koszt dojazdu (60-80 zł, zależnie od wybranych ostatecznie środków).

 

Wszelkich informacji na temat wyjazdu z naszej parafii udziela o. Roch rochofm@gmail.com