Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi 27.02-06.03.2022

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi 27.02-06.03.2022

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

27. 02. – 6. 03. 2022

 1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 a w sobotę od 11 – 12.
 2. Dzisiaj o g. 16.00 w naszym kościele wystąpi Męski Zespół Estradowy Towarzystwa Przyjaciół Opola „Camerton”. W programie pt. „Niech minie złość” usłyszymy piosenki o sensie życia, o wierze, nadziei i miłości. W ciągu 15 lat istnienia Zespół pod dyrekcją Marii Przebindowskiej występował na wielu estradach krajowych i zagranicznych. W czasie koncertu chcemy też zebrać składkę na pomoc osobom z Ukrainy, które ucierpiały na skutek działań wojennych.
 3. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. W kościele NNMP odprawiona zostanie Msza św. o g. 11.30 a po niej krótka uroczystość na placu Niepodległości. 
 4. 2 marca rozpoczyna się Wielki Post od obrzędu posypania popiołem. Na ten obrzęd zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post. W tym roku będzie ona dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie według słów Papieża Franciszka: „Zachęcam wszystkich, aby Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”
 5. W dzisiejszą niedzielę i Środę popielcową będzie zbiórka ofiar do puszek aby wesprzeć tych, którzy cierpią w czasie wojny, ale zwracamy się też o szczególną modlitwę w tej intencji. W naszym kościele codziennie o 17.30 będzie odprawiany różaniec w tej intencji.
 6. W dniach 27 lutego-5 marca będziemy obchodzili 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji alkoholowej przez cały okres Wielkiego Postu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w naszych rodzinach i naszym narodzie.
 7. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Zachęcamy do nabożeństwa o nowe, święte powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego w naszej diecezji. Msza św. z udziałem LSO odprawiona zostanie o g. 18.00
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych o g. 8.30, W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej rano – o 9.00 dorosłych parafian, o 16.30 dzieci i młodzież, a o 17.30 droga krzyżowa dla wszystkich parafian.
 9. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać o g. 17.15.
 10. W sobotę przypada I sobota miesiąca – zapraszamy do modlitwy różańcowej przebłagalnej po porannej Mszy św.
 11. W naszym klasztorze jest czynny punkt pomocy dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie – kto chciałby pomóc i przynieść konkretne rzeczy przeznaczone dla nich proszę o zapoznanie się z listą na naszej stronie internetowej parafii i naszym Facebooku parafialnym. Osoba zajmująca się przyjmowaniem i dystrybucją darów będzie miała dyżur codziennie od g. 14.00 do 16.00 w pomieszczeniu koło starego refektarza.