Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

23 – 30 XII 2018

 1. Dziękujemy za piękny Jarmark świąteczny, wszystkim zaangażowanym i obecnym.

 2. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 11 – 12.

 3. Spowiedź św. w dzień wigilii od 8.00 do 12.00.

 4. Jutro wigilia Bożego Narodzenia, Msza św. będzie tylko rano o 7.00.

 5. Zachęcamy, aby podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycje wigilijne i aby w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem, a w ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu.

 6. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00.

 7. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – w święto św. Szczepana będą odprawiane według porządku niedzielnego. Br. Szczepan odchodzi swoje imieniny i prosi o modlitwę, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o g. 10.30.

 8. W czwartek święto św. Jana Apostoła po Mszy św. porannej i wieczornej poświęcimy wino na cześć św. Jana. Prosimy przynieść dobre wino na to poświęcenie

 9. W następną niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas sumy o 10.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków do tego pięknego aktu.

 10. Odwiedziny kolędowe rozpoczynamy od 2 stycznia od Nowej Wsi i Wyskoku. Program podany jest na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła.

 11. Dzisiaj też podwójny numer Gościa niedzielnego w cenie 10 zł i Niedzieli wraz z kalendarzem w cenie 8 zł.

 12. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritasu w cenie 6 i 12 złotych oraz opłatki wigilijne. W zakrystii mamy też bombki świąteczne z dedykacją franciszkanów złotoryjskich w cenie 15 zł. Z tyłu kościoła ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół.

 13. Dzisiaj kończymy pomoc dla biednych, która zmieściła się w pudełku po butach. Nazbieraliśmy 85 pudełek pełnych dobra, rozdaliśmy 85 paczek najbardziej potrzebującym. Wielkie dzięki za Waszą hojność.

 14. Młodzież od klas VII i starszą zapraszamy na Ewengeliczne Rozliczenie – sylwestrowe rekolekcje na Górze Św. Anny. Szczegóły na plakacie i u o. Rocha.