Ogłoszenia parafialne – 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 9 sierpnia 2020 r.
  1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.oo – 17.oo i w sobotę 11.oo – 12.oo.
  2. Dzisiaj o 16.00 spotkanie miesięczne FZŚ w Sali nr 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  3. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana dniem Matki Boskiej Zielnej. Przed kościołem będzie można zakupić wiązanki kwiatów i ziół do pobłogosławienia. W tym dniu Msze Święte w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy o 11:00 na cmentarzu.
  4. Nasze parafialne dożynki odprawimy 15 sierpnia na Mszy św. o g. 12.00. Proszę o przygotowanie delegacji dożynkowych i koron żniwnych. Nie będzie w tym roku festynu w ogrodzie ze względu na pandemię koronawirusa. 
  5. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzi i o modlitwę prosi O. Roch – wikariusz naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o g. 12.00. Zapraszamy do modlitwy. 
  6. W niedzielę 16 sierpnia na naszym ogrodzie klasztornym zapraszamy na Plener wikliniarski – wikliniarze i koszykarze z całego kraju będą zdobili nasz ogród. Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 15.00. Uwieńczeniem ich dzieła będzie wiklinowa kapliczka ku czci św. Charbela. 
  7. Codziennie w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament, od porannej aż do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedziele adoracja zaczyna się dopiero ok. godziny 13:00. W środę od 19.00 do 20.00 adoracja połączona z okazją do spowiedzi św. 
  8. Z naszego kościoła transmitowana przez Internet jest niedzielna Msza Święta o godzinie 10:30. 
  9. Episkopat Polski ogłosił przyszłą niedzielę dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W tym dniu przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar tamtejszej tragedii.
  10. Prosimy, aby w naszym kościele zakładać maseczki w trosce o zdrowie własne i bliźnich. Dziękujemy za stosowanie się do tego zalecenia.