Ogłoszenia parafialne – 9 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 9 lutego 2020 r.
  1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 – 12.

  2. We wtorek obchodzony jest światowy dzień chorego – w naszym kościele odprawimy Mszę św. dla chorych połączoną z udzieleniem Sakramentu namaszczenia chorych o g. 9.00. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła.

  3. Dziękujemy za tak piękny oddźwięk naszej akcji rejestracji dawców szpiku kostnego. 98 osób zgodziło się na udział w tej wielkiej akcji pomocy.

  4. Rozpoczynają się ferie szkolne. W środę od 10.00 do 15.00 zapraszamy na wspólne międzypokoleniowe gotowanie z Kołem Gospodyń Miejskich. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami, babciami i opiekunami. Połączymy naukę gotowania z przyjemnym spędzaniem czasu.

  5. Bardzo prosimy o uwagę rodziców i dzieci I komunijne. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w piątek 21 lutego o g. 19.00 w Sali nr 5. A spotkanie dzieci komunijnych w niedzielę 23 lutego o g. 13.00. Zostaną rozdane wtedy książeczki.

  6. Wydawanie darów w ramach pomocy FAED jutro od g. 8.00 do 11.00.

  7. Wyższe Seminarium Duchowe wraz z Wydziałem Duszpasterskim serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w „Diecezjalnym przygotowaniu do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”. Duchowe przygotowanie będzie cyklem czterech, comiesięcznych spotkań, które będą składały się z prelekcji zaproszonych gości oraz projekcji filmu ukazującego sylwetkę kard. Wyszyńskiego, zapraszamy do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy (wejście od pl. Orląt Lwowskich). Spotkania będą odbywać się w poniedziałki od godz. 17.00. Wstęp na prelekcje i projekcje jest bezpłatny.

  8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej organizuje w okresie ferii zimowych rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. W tym roku rekolekcje odbędą się pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary” w dwóch terminach: 14-16 lutego 2020 r., dla kl. VII i VIII szkoły podstawowej i kl. I szkoły ponadpodstawowej, 21 – 23 lutego 2020 r., dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 18.00, a kończą w niedzielę ok. godz. 13.00. Dni w seminarium mają charakter modlitewno-refleksyjny i dają możliwość doświadczenia modlitwy, słuchania słowa Bożego, udziału w liturgii i nabożeństwach, spotkania i rozmowy z klerykami i wychowawcami WSD.