Ogłoszenia parafialne – 8 września 2019

Ogłoszenia parafialne – 8 września 2019
 1. Kancelaria par. czynna jest we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12

 2. Jutro uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Prałata Mariana Sobczyka

  godz. 13.00 wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła św. Jadwigi i modlitwa różańcowa
  13.30 oficjalne pożegnania i przemówienia

  14.00 Msza święta za zmarłego pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

  Następnie wyprowadzenie trumny z ciałem do samochodu, który przewiezie Ks. Prałata na cmentarz w jego rodzinnej miejscowości Iwaniska w diecezji Sandomierskiej.

  Osoby lub instytucje, które chciałyby pożegnać Ks. Prałata proszone są o zgłoszenie się w zakrystii przed godziną 13.30. Z uwagi na to, że na miejsce pochówku pojedzie tylko samochód karawan, prosimy o nie przynoszenie wieńców, gdyż nie ma możliwości ich przewiezienia na cmentarz. Natomiast będzie można zamówić Mszę św. w bocznej kaplicy św. Krzyża za zmarłego kapłana.

 3. Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci odprawimy dzisiaj o g. 12.00. Podczas tej mszy poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom z pierwszej klasy.

 4. Spotkanie dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się we wtorek 10 września o g. 19.00 w kościele. Spotkania dla pozostałych roczników rozpoczną się od października.

 5. Spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej w piątek o g. 18.30

 6. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o g. 10.00.

 7. W przyszłą sobotę kolejna wielka inicjatywa po „Wielkiej Pokucie”, i „Różańcu do Granic” która jest reakcją świeckich i duszpasterzy na kryzys wiary, który dotyka Kościół. Potrzebna jest wielka modlitwa. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy; w sobotę 14 września o g. 9.00 na Mszę św. a następnie na konferencję o Krzyżu, modlitwę drogi krzyżowej, adorację Najświętszego Sakramentu i procesję pod Krzyż.

 8. Wizytacja kanoniczna naszej parafii będzie w dniu 22 września na Mszy św. o g. 12.00 a bierzmowanie tego samego dnia o 18.00. Ks. Biskup pragnie spotkać się z Radą parafialną w niedzielę o g. 10.45 w sali nr 5, a z grupami modlitewnymi w kościele św. Mikołaja o g. 15.30.

 9. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w niedzielę 29 września o g. 13.00