Ogłoszenia parafialne – 7 kwietnia

Ogłoszenia parafialne – 7 kwietnia
 1. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek 16 – 17 i sobotę 11 – 12.

 2. We wtorek spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla tych osób spośród młodzieży z klas VII i VIII, które NIE UCZESTNICZYŁY w rekolekcyjnym spotkaniu marcowym.

 3. Paczki żywnościowe wydawane będą w środę

 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej rano – o 9.00 dorosłych parafian, o 16.30 dzieci i młodzież, a o 17.30 droga krzyżowa dla wszystkich parafian.

 5. Spotkanie młodzieży franciszkańskiej w piątek o g. 18.00.

 6. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o 10.00.

 7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – na każdej Mszy św. będziemy święcić palmy i gałązki wielkanocne. Przed kościołem dzieci będą sprzedawać palmy. Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w naszym „Festiwalu wypieków” – chcielibyśmy podzielić się ciastem z wami. Dlatego, prosimy o wypieczenie ciasta i przyniesienie go do klasztoru w sobotę albo w niedzielę rano. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na renowację naszego instrumentu muzycznego w kościele. Trzecia rzecz, która będzie dostępna w niedzielę palmową to stuprocentowy olej nardowy z Ziemi Świętej. To olej, którym codziennie jest namaszczany kamień namaszczenia i płyta grobowa, na której spoczywało Ciało Jezusa. Olej o charakterystycznym mocnym i trwałym zapachu. Będzie pachniało przez całe święta. Zachęcamy do kupna w cenie 10 zł.

 8. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiamy o g. 17.15. W czasie nabożeństwa zbierana jest ofiara na kwiaty do Bożego grobu.

 9. We Wielki Wtorek – czyli 16 kwietnia będziemy odprawiać Drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o g. 18.00 Mszą św. w kościele NNMP.

 10. W zakrystii są piękne świece – paschaliki na święta w cenie 6 i 10 zł.

 11. Od jutra można będzie głosować na zgłoszone przez mieszkańców projekty do złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły na stronie internetowej zlotoryja.budzet-obywatelski.org.

 12. W piątek 12 kwietnia z kościoła Narodzenia NMP wyruszy Ekstremalna Droga Krzyzowa (EDK), pod hasłem KOŚCIÓŁ XXI WIEKU. Eucharystia na rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 18:00. Następnie pątnicy wyruszą w milczeniu na 40-kilometrową trasę. Zapisy i informacje na stronie www.edk.org.pl.