Ogłoszenia parafialne – 7 czerwca 2020

Ogłoszenia parafialne – 7 czerwca 2020
  1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.oo – 17.oo i w sobotę 11.oo – 12.oo 
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci NSPJ, które są odprawiane codziennie w kościele o godzinie 17:30.  
  3. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30 i tak pozostanie do uroczystości Bożego Ciała.
  4. We wtorek o 19.00 ostatnie w tym roku spotkanie uczniów klas VII SP przygotowujących się do bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą indeksy. 
  5. Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej odbędzie się bez procesji Eucharystycznej, natomiast po Mszy św. o g. 10.30 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne wraz z błogosławieństwem. Nie będzie procesji w mieście między naszymi kościołami i nie będzie też czterech ołtarzy. 
  6. W piątek o 18.30 spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej. 
  7. Na podstawie Korekty do rozporządzenia Biskupa Legnickiego z dnia 30 maja 2020 zostaje odwołana dyspensa ogólna od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach św; pozostaje ona aktualna jedynie wobec osób z objawami infekcji. Zostaje zniesiony limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w Mszy św. ale pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościele. Spowiedź w naszym kościele jest regularnie przed każdą poranną i wieczorną Mszą św. w konfesjonałach, które są dezynfekowane. Pogrzeby są odprawiane w połączeniu ze Mszą św. na cmentarzu. I komunia św. będzie w naszym kościele odprawiona dla większości dzieci 13 września br. o g. 12.00, natomiast grupa trzynaściorga dzieci będzie miała I Komunię 28 czerwca o g. 10.30 na wyraźną prośbą rodziców tych dzieci. Bierzmowanie młodzieży planujemy w październiku. Zostają też przywrócone spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dla ministrantów z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. 
  8. W niedzielę 21 czerwca, w godzinach 11.0 – 15.00 w ogrodzie klasztornym, będzie można oddać krew. Zapraszamy zdrowe osoby pełnoletnie. W czasie pandemii oddawanie krwi w szpitalach jest utrudnione i jej braki są coraz bardziej dotkliwe. 
  9. Codziennie w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament, od porannej aż do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedziele adoracja zaczyna się dopiero ok. godziny 13:00.