Ogłoszenia Parafialne 7-15.08.2022

Ogłoszenia Parafialne 7-15.08.2022

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

7  –  15  VIII  2022

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do 12.

 1. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym możemy uzyskać odpust zupełny – Porcjunkuli, dający możliwość pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym. Zachęcamy do spełnienia warunków przyjęcia tego wielkiego daru i przekazania go najbardziej potrzebującym.
 2. Codziennie w naszym kościele jest wystawienie Najśw. Sakramentu po porannej Mszy św. aż do wieczornej Mszy św. i kościół jest otwarty – zapraszamy do odwiedzenia kościoła i modlitwy. O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
 3. Na zebranie rady parafialnej zapraszam wszystkich członków rady we wtorek na g. 19.00 do sali obok kancelarii.
 4. W przyszły poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana dniem Matki Boskiej Zielnej. Przed kościołem będzie można zakupić wiązanki kwiatów i ziół do pobłogosławienia zrobione przez naszych seniorów i panie z Caritasu. W tym dniu Msze Święte w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy o 11:00 na cmentarzu.
 5. Dożynki parafialne będą obchodzone 15 sierpnia na Mszy św. o g. 12.00, a od 15.00 na naszym ogrodzie festyn rodzinny i parafialny. Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program występów i wystaw. A jak zawsze okazja by się poznać i porozmawiać. Prosimy rolników z Wyskoku i Nowej Wsi Złotoryjskiej o przygotowanie wieńców dożynkowych i pięknych jak zawsze delegacji na Mszę św. o g. 12.00. Prosimy też nasze panie z parafii do upieczenia smacznych ciast na tę uroczystość i przyniesienia ich do klasztoru w poniedziałek 15 sierpnia do południa. W dzień uroczystości Wniebowzięcia NMP będziemy przed kościołem sprzedawać wianki.
 6. Od 23 do 25 września odbędą się rekolekcje do rodziców po stracie dziecka
  w różnym wieku w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej „Dom Słowa”.
  Szczegółowe informacje na stronie informacyjnej Diecezji Legnickiej.
 7. Dziękujemy w imieniu pielgrzymów za modlitwę i wsparcie w ich trudnej drodze na Jasną Górę.