Ogłoszenia parafialne – 6 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 6 grudnia 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12 
 2. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka przed kościołem do puszek. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. Roraty są odprawiane tradycyjnie o g. 18.00 i kto może przyjść serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także dzieci z opiekunami z latarniami i serduszkami pełnymi dobrych uczynków. 
 4. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 7.00 i 18.00. W tym dniu w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu – wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej aż do wieczornej Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy szczególnie na zapowiedzianą przez Pana Jezusa o g. 12.00 „Godzinę łaski”. Na wieczornej Mszy Świętej odnowienie zawierzenia i ofiarowania się Jezusowi przez ręce Niepokalanej.
 5. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne opłatki nie będą rozprowadzane po domach jak w latach ubiegłych. Opłatki można nabyć na korytarzu klasztornym. Również tam we wszystkie niedziele Adwentowe można kupić stroiki Bożonarodzeniowe oraz ozdoby świąteczne, wykonane przez parafian i dobrodziejów. Pieniądze z tej zbiórki będą przeznaczone na remont organ.
 6. Chcemy zorganizować pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę pomocy w takim właśnie pudełku. Te pudełka będziemy rozdawać biednym bez ich rozpakowywania. Niech będą tam tylko rzeczy, które można przechowywać dłużej – bez owoców. I niech to będą artykuły spożywcze a nie rzeczy ubraniowe. Na taką formę pomocy stać nas wszystkich. Zachęcamy do bycia dobrym. 
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedzielę adoracja zaczyna się o godzinie 13:00. W środę adoracja dodatkowo trwa do godziny 20:00 wraz z okazją do spowiedzi.
 8. Msze Święte z naszego kościoła transmitowane są w tygodniu o godzinie 18:00 i w niedziele o godzinie 10:30.
 9. Najbliższa zbiórka krwi w naszym mieście odbędzie się 8 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych w godzinach 10.00 – 13.00.
 10. Spotkania wszystkich grup parafialnych są odwołane.
 11. Prosimy też o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła do przygotowanych kopert. Za wszystkie ofiary – Bóg zapłać.