Ogłoszenia parafialne – 6 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne – 6 czerwca 2021 r.
 1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 a w sobotę od 11 – 12. 
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci NSPJ, które są odprawiane codziennie w kościele o godzinie 17:30. 
 3. Dzisiaj druga grupa dzieci będzie miała swoją I Komunię o g. 12.00. Przez cały tydzień dzieci będą miały swój „biały tydzień”. 
 4. Kolejna próba przed bierzmowaniem, dla wszystkich dopuszczonych do przyjęcia tego sakramentu, w poniedziałek o 19:00 w kościele. Spotkanie dla uczniów klas VII SP – ostatnie w tym roku – we wtorek o g. 19:00 w kościele. Prosimy mieć ze sobą indeksy.
 5. W czwartek 10 czerwca członkowie FZŚ naszej parafii będą świętowali 800-lecie założenia tej wspólnoty ludzi świeckich przez św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci NSPJ, które poprowadzi FZS oraz uroczystą Mszę św. o g. 18.00 pod przewodnictwem asystenta regionalnego FZS – O Jozafata Gohly z Wrocławia. W tym dniu na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy poświęcimy zioła i wianki
 6. W piątek przypada uroczystość NSPJ. Ten dzień jest świętem naszej Straży Honorowej NSPJ. W tym dniu biskupi i wierni Kościoła w Polsce dokonają odnowienia złożonego przed stu laty Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego gestu dokonamy także w naszej parafii podczas nabożeństwa o 17.30
 7. Dziękujemy serdecznie wspólnotom Straży Honorowej i Żywemu Różańcowi za piękne ołtarze. Za pomysł i wykonanie. Dziękujemy za kwiaty i dekoracje. Dziękujemy wszystkim niosącym chorągwie, figury. Za piękne udekorowanie okien naszej parafii. Dziękujemy za brzózki. Za piękne Boże Ciało – serdeczne Bóg zapłać.
 8. Msze Święte w kościele św. Mikołaja na cmentarzu są odprawiane w każdą niedzielę o 11:00. 
 9. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30. 
 10. Kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się od wtorku do czwartku do godziny 13:00. Sprzęt można w tym czasie przynosić na podwórko klasztorne i składować w wyznaczonym miejscu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie dwóch studentek z diecezji legnickiej, przygotowujących się do wyjazdu na wolontariat misyjny.
 11. Najbliższa akcja krwiodawstwa w naszym klasztorze w dniu 20 czerwca, między 10.00 a 14.00. Szczegóły wkrótce.