Ogłoszenia parafialne – 5 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne – 5 grudnia 2021 r.
  1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12.
  2. W związku z coraz większymi zachorowaniami na Covid-19 – prosimy o zakładanie maseczek w kościele oraz dezynfekcję rąk. Komunię można przyjąć na rękę albo do ust. Proszę zachowywać odpowiednie kolejki. 
  3. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców do kościoła na godzinę 13.00. 
  4. Dzisiaj II niedziela Adwentu. Na korytarzu klasztornym będą rozprowadzane opłatki a ofiary za nie zostaną przeznaczone na remont muru. Tam też będzie można kupić ciekawą książkę pt. „Przewodnik po Mszy św.” – O. Leona Knabita benedyktyna – który w sposób ciekawy i przystępny prowadzi nas i tłumaczy obrzędy Mszy św. – dobra książka na prezent świąteczny, ale i dla własnej lektury. Cena 25 zł. Na korytarzu też świece wigilijne po 10 i 15 zł. Oraz ozdoby i sianko pod choinkę jak również metalowe choinki i aniołki.
  5. Jutro dzień św. Mikołaja – zapraszamy na mszę odpustową do kościoła św. Mikołaja na g. 16.00 – proszę się ciepło ubrać. 
  6. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 7.00, 18.00, W tym dniu w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu – wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej aż do wieczornej Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy na szczególną „Godzinę łaski” zapowiedzianą przez Pana Jezusa na g. 12.00 we środę do kościoła. 
  7. 12 grudnia chcemy przeprowadzić III Jarmark świąteczny franciszkański w naszym klasztorze – z udziałem wielu wystawców i świątecznych prezentów, upominków i dekoracji. Początek o 13.00 do g. 18.00. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj. Będzie okazja do zobaczenia i kupienia wielu świątecznych artykułów. Zapraszamy całymi rodzinami. 
  8. Jak co roku chcemy przeprowadzić akcję świąteczna pomoc dla biednych w „pudełku po butach”. Pudełka z artykułami spożywczymi prosimy przekazywać do kancelarii lub zakrystii.