Ogłoszenia parafialne – 4 sierpnia 2019

Ogłoszenia parafialne – 4 sierpnia 2019
  1. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Tradycyjnie w tym miesiącu zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od alkoholu, podjętej jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i jako świadectwo trzeźwości.

  2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od g. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 11.00 do 12.00.

  3. Trwa 27. Piesza Pielgrzymka Legnicka do Częstochowy. Do końca pielgrzymki, czyli do dnia 7 sierpnia, będziemy łączyć się z pielgrzymami na spotkaniach modlitewnych w naszym kościele o g. 20.00.

  4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tzw. Matki Boskiej Zielnej, która przypada na dzień 15 sierpnia, przed kościołem będzie można zakupić wiązanki kwiatów i ziół do pobłogosławienia.

  5. To także dzień parafialnych dożynek. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o g. 12:00. Po południu zapraszamy na festyn dożynkowy do naszego ogrodu. Podczas festynu przygrywać będzie zespół góralski. Wśród atrakcji planowany jest m. in. konkurs z nagrodami, a także płukacze złota. Będzie też kiermasz książek, ciasto i kawa oraz dużo dobrej zabawy. Tradycyjnie prosimy o ciasta i wypieki, jak również o książki na kiermasz, które można przynosić w soboty o 11:00 do salki obok kancelarii. Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do stworzenia dożynkowego wystroju kościoła, prosimy o przynoszenie owoców i warzyw do dnia 13 sierpnia.

  6. Chcemy także, by podczas dożynek nasi parafianie mogli się trochę sobą pochwalić. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich kolekcjonerów, rękodzielników, a także wszystkich – małych i dużych – którzy chcieliby zaprezentować jakieś swoje talenty.

  7. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kłodzka, Wambierzyc i Barda Śląskiego w dniu 19 sierpnia. Wyjazd o 6:00 rano spod Netto, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

  8. W dniach 22 – 25 sierpnia odbędzie się kolejna parafialna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u o. Rocha.