Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.oo – 17.oo i w sobotę 11.oo – 12.oo 
 2. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy, by w miarę możliwości, korzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjmować Komunię Świętą, czyniąc zadość trzeciemu przykazaniu kościelnemu, zobowiązującemu nas do przyjęcia komunii świętej w okresie wielkanocnym, który trwa w tym roku do 7 czerwca włącznie.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci NSPJ, które będą odprawiane codziennie w kościele o godzinie 17:30.  
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca – W czwartek Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne z udziałem LSO a po Mszy św. spotkanie na ogrodzie. Odwiedziny chorych tylko na indywidualne zaproszenie ze strony rodziny chorej osoby. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy Świętej.
 5. W czwartek imieniny swoje obchodzi i o modlitwę prosi br. Pacyfik, a w sobotę – o. Norbert. Msze Święte w ich intencji w dniu imienin wieczorem.
 6. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30 i tak pozostanie do uroczystości Bożego Ciała. 
 7. Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej odbędzie się bez procesji Eucharystycznej, natomiast po Mszy św. o g. 10.30 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne wraz z błogosławieństwem. Nie będzie procesji w mieście między naszymi kościołami i nie będzie też czterech ołtarzy. 
 8. Na podstawie Korekty do rozporządzenia Biskupa Legnickiego z dnia 30 maja 2020 zostaje odwołana dyspensa ogólna od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach św; pozostaje ona aktualna jedynie wobec osób z objawami infekcji. Zostaje zniesiony limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w Mszy św. ale pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościele. Spowiedź w naszym kościele jest regularnie przed każdą poranną i wieczorną Mszą św. w konfesjonałach, które są dezynfekowane. Pogrzeby są odprawiane w połączeniu z Mszą św. na cmentarzu. I komunia św. będzie w naszym kościele odprawiona dla większości dzieci 13 września br. o g. 12.00, natomiast grupa dwanaściorga dzieci będzie miała I Komunię 28 czerwca o g. 10.30 na wyraźną prośbą rodziców tych dzieci. Bierzmowanie młodzieży planujemy w październiku. Zostają też przywrócone spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dla ministrantów z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. 
 9. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla uczniów klas VI przygotowujących się do bierzmowania we wtorek o 19:00 w kościele.
 10. W piątek o 18:30 spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej.
 11. Codziennie w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament, od porannej aż do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedziele adoracja zaczyna się dopiero ok. godziny 13:00.