Ogłoszenia parafialne – 30 maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne – 30 maja 2021 r.
  1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 a w sobotę od 11 – 12. 
  2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci NSPJ, które są odprawiane codziennie w kościele o godzinie 17:30. 
  3. Procesja Bożego Ciała odbędzie się 3 czerwca Msza św. rozpoczynająca procesję odprawiona zostanie w kościele NNMP o g. 9.30 i następnie ruszy procesja do naszego kościoła. W dzień Uroczystości Msze św. będą odprawione o g. 7.00, 9.00, po przyjściu procesji, o 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy na cmentarzu. O przygotowanie ołtarzy prosimy Żywy Różaniec i Straż Honorową NSPJ. Kupiliśmy nowe stelaże do ołtarzy i są one do odebrania u o. Proboszcza. Pana Zbyszka Bierwieńskiego prosimy o przygotowanie osób do wzięcia figur i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. Prosimy także małe dzieci do sypania kwiatków. Prosimy o przystrojenie okien na ten dzień Eucharystyczny. W ten dzień przypada także pierwszy czwartek miesiąca – Msza Św. o powołania i w intencji LSO o g. 18:00.
  4. Spotkanie dla uczniów klas VIII dopuszczające do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek między 18.00 a 20.00 na ogrodzie klasztornym według ustalonego wcześniej porządku. Pierwsza próba dla wszystkich mających w tym roku przyjąć bierzmowanie we wtorek o 19.00 w kościele. 
  5. W piątek swoje imieniny zakonne obchodzi br. Pacyfik. Msza Św. w jego intencji o 18:00. A w niedzielę przypadają imieniny o. Norberta – Msza Św. w jego intencji o godzinie 10:30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za solenizantów.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy Świętej sprawowanej w tej intencji.
  7. W przyszłą niedzielę druga grupa dzieci będzie miała swoją I Komunię o g. 12.00. Prosimy o wybranie innej godziny Mszy św. pozostałych uczestników, by umożliwić udział dzieciom i ich rodzicom. 
  8. Próby w kościele we wtorek i czwartek o g. 16.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o g. 9.00. 
  9. Msze Święte w kościele św. Mikołaja na cmentarzu w każdą niedzielę o 11:00. 
  10. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30. 
  11. Zapraszamy wszystkich na II edycję nocnego czuwania ewangelizacyjno – modlitewnego „Ogień dwóch Serc”, które odbędzie się 4 czerwca 2021 r. o godz. 19.15 w parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, a zakończy 5 czerwca o godz. 7.00. Mszę świętą rozpoczynającą ubogaci diakonia muzyczna Ruchu Światło – Życie razem z młodzieżą ERM z Chojnowa oraz osoby ze wspólnoty Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym. W programie znajdzie się także nabożeństwo ewangelizacyjne z przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela, pantomimą przygotowaną przez legnicką młodzież KSM oraz świadectwami. Następnie przed Najświętszym Sakramentem o. Krzysztof Piskorz poprowadzi modlitwę o uzdrowienie. Całość zakończy się Eucharystią o godz. 7.00.  
  12. Kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w dniach 8 – 10 czerwca (do godziny 13:00). Sprzęt można w tym czasie przynosić na podwórko klasztorne i składować w wyznaczonym miejscu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie dwóch studentek z diecezji legnickiej, przygotowujących się do wyjazdu na wolontariat misyjny.