Ogłoszenia parafialne – 3 marca

Ogłoszenia parafialne – 3 marca
 1. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 11.00 do 12.00.

 2. Spotkanie formacyjne dla róż różańcowych jutro w sali nr 5 o g. 17.00.

 3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI we wtorek o godzinie 19:00 w kosciele.

 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post od obrzędu posypania popiołem. Na ten obrzęd zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przestrzegamy zasad postu ścisłego – czyli powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych i picia alkoholu oraz spożywania tylko jednego posiłku do syta. Warto też zrobić sobie postanowienie na Wielki Post.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – na wieczorną Mszę zapraszamy ministrantów i ich rodziny – będziemy modlić się o nowe powołania. W czasie tej Mszy Świętej do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną przyjęci nowi ministranci. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i rodziców.

 6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej rano – o 9.00 dorosłych parafian, o 16.30 dzieci i młodzież, a o 17.30 droga krzyżowa dla wszystkich parafian.

 7. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać o g. 17.15.

 8. W przyszłą niedzielę o 13.00 spotkanie modlitewne dla FZS a po nim spotkanie formacyjne.

 9. Rekolekcje parafialne poprowadzi w dniach 24 – 27 marca O. dr Oskar Maciaczyk – duszpasterz akademicki z Wrocławia. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

 10. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na wyjazdowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży na Górze Św. Anny. Szczegóły u o. Rocha.

 11. W kościele św. Józefa na Kopaczu są organizowane rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików, osób współuzależnionych oraz sympatyków, od Środy popielcowej do soboty – program wywieszony jest w przedsionku kościoła. Zapraszamy do wzięcia udziału.

 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Zdrapka Wielkopostna” – to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post. Codzienne zadania mają być inspiracją do uporządkowania swojego życia. „Zdrapka” może posłużyć zarówno młodszym, jak i starszym parafianom. Arkusze ze „Zdrapką” są wystawione z tyłu kościoła.

 13. Proszę przeczytać apel do seniorów – z Komendy Powiatowej Policji.