Ogłoszenia parafialne – 29 września

Ogłoszenia parafialne – 29 września
 1. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych o g. 13.00 w kościele. Prosimy o obowiązkowe przyjście samych rodziców.

 2. Dziękuję za przygotowanie wizytacji; Ojcu Rochowi, radzie parafialnej, wszystkim grupom modlitewnym. Gratuluję młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i umocnienia swojej młodej wiary.

 3. Od wtorku 1 października będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30, a dodatkowo w środy, kiedy nabożeństwa będą w „plenerze” o g. 17.00. 2 X – Wyskok, 9 X – Nowa Wieś, 23 X – Podwale, 30 X – ul. Bukowa.

 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo Transitus przygotowane przez naszą młodzież, a poświęcone śmierci św. Franciszka. W piątek uroczystość św. Franciszka z Asyżu, nasze patronalne święto, zapraszamy na wieczorną Mszę św. całą parafię i wszystkie wspólnoty modlitewne.

 5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy także na nabożeństwo Transitus i krótkie spotkanie organizacyjne po nim.

 6. W tym tygodniu, z racji pierwszego piątku, odwiedziny chorych od godz. 8:30, a okazja do spowiedzi od g. 17:00. W sobotę po mszy porannej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata. O. Roch odwiedzi swoich chorych w I sobotę, 5 października.

 7. Spotkanie dla dorosłych, chcących przygotowywać się do sakramentu bierzmowania, w niedzielę 6 października o godzinie 19:00 w kościele.

 8. Kancelaria jest czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12.

 9. Zbliża się czas odpustu parafialnego św. Jadwigi – 13 października, kazanie w niedzielę na wszystkich mszach głosić będzie nasz parafianin Ks. Kanonik Krzysztof Hajdun, proboszcz parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Tak jak w poprzednim roku w przeddzień odpustu we wtorek 15 października o g. 16.00 chcemy odprawić w kościele św. Mikołaja na cmentarzu Mszę św. za zmarłych. Przed Mszę św. będzie różaniec za zmarłych o 15.30.

 10. Parafia Narodzenia NMP organizuje kurs przedmałżeński w dniach 18,19,20 i 25,26,27 października. Zapisy w parafii na Rynku.

 11. W dniu 5 października, w Szkole Podstawowej nr 1, trwać będzie akcja krwiodawstwa w godzinach 10:00 – 13:00. Serdecznie zachęcamy do tego daru.

 12. Parafia NNMP organizuje wyjazd na pielgrzymkę Członków Wspólnoty Żywego Różańca do Krzeszowa. Wyjazd w sobotę 5 października o 8:00 rano. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii kościoła NNMP.

 13. Można już składać ofiary na ogrzewanie kościoła – serdeczne Bóg zapłać!

 14. Kolejna zbiórka elektrośmieci, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc polskim misjonarzom w Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej, odbędzie się 1 października o godzinie 13:00. Zużyty sprzęt można przynosić do ogrodu klasztornego już dzień wcześniej, 30 września, i składować go obok kontenera.