Ogłoszenia parafialne – 29 marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 29 marca 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna jest nieczynna, ważne sprawy proszę załatwiać telefonicznie.
 2. Są odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych i ministrantów.
 3. W piątek Wielkiego Postu zostają odwołane drogi krzyżowe. Jednocześnie zachęcamy do tego, by wykorzystać czas na prywatną pobożność i pozostać w domach. Ponad wszystko i przede wszystkim.
 4. Z naszego kościoła transmitowane są przez Internet Msze św. w dni powszednie o g. 18.00, w piątki Droga Krzyżowa o 17:30, a w niedzielę Msza św. o 10.30 i Gorzkie Żale o g. 17.15.
 5. Gdy z obiektywnych przyczyn nie możemy przyjąć Komunii Świętej sakramentalnej, Kościół zachęca nas do praktyki komunii duchowej. Jest to taki akt modlitewny, w którym jednoczymy się z Chrystusem przez samo pragnienie. Na ten akt składają się trzy elementy: wiara w eucharystyczną obecność Pana Jezusa, miłość ku Niemu skierowana i wyrażenie pragnienia przyjęcia Go. Należy również być w stanie łaski uświęcającej.
 6. Codziennie o 20.30 zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach w łączności modlitewnej ze wszystkimi osobami konsekrowanymi w Polsce i z waszymi duszpasterzami.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 8.30 do 17.00, a w piątki i w niedzielę od 13:00 do 17:00. UWAGA!!! W ten piątek nie będzie adorajci z racji na generalne przedświąteczne sprzątanie kościoła.
 8. Coraz więcej ludzi pyta o spowiedź – w naszym klasztorze jest możliwość umówienia się na indywidualną spowiedź przez cały dzień u każdego z Ojców.
 9. Z uwagi na zakaz gromadzenia się powyżej 5 osób w kościołach, wszystkie Msze św. są odprawiane bez udziału wiernych, a tylko te osoby, które mają zamówioną intencję prosimy o wyznaczenie po jednej osobie z rodziny i przejście przez zakrystię do kościoła.
 10. Informacje odnośnie świąt wielkanocnych i Triduum Paschalnego będą podane w przyszłym tygodniu.
 11. Podajemy do wiadomości, że po konsultacjach z większością rodziców I komunijnych, termin tegorocznej I Komunii św. został ustalony, jeżeli pozwoli nam na to zakończenie epidemii, na 13 września 2020 o g. 12.00, co do rocznicy I Komunii – zostanie to podane w późniejszym terminie.