Ogłoszenia parafialne 29 lipca

Ogłoszenia parafialne 29 lipca

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

29 VII – 5 VIII 2018

  1. Dzisiaj w Katedrze legnickiej, pod hasłem „Tu zawsze byliśmy wolni”, rozpocznie się 26. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Potrwa ona do 7 sierpnia. Przez cały czas trwania pielgrzymki będziemy się spotykać na wieczornym apelu i wspierać wysiłki i modlitwy pielgrzymów. Zapraszamy do grupy pielgrzymki duchowej. Codziennie o g. 20.30.

  2. Z racji święta św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, poświęcenie pojazdów jak i błogosławieństwo kierowców dzisiaj po Mszy o godzinie 12:00. Tak jak w tamtym roku proponujemy, aby kierowcy przejechali ulicą Klasztorną i koło furtki „pokój i dobro” będzie stał Ojciec, który poświęci pojazdy. Będą rozdawane breloki ze św. Krzysztofem i inne znaczki, a uzyskanie pieniądze przeznaczymy dla misjonarza O. Roberta Jurzysty z Burkina Faso.

  3. Rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – proponujemy podjęcie dobrowolnej abstynencji alkoholowej, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszych rodzinach i społeczeństwie.

  4. 2 sierpnia możemy w naszym kosćiele uzyskać odpust zupełny z racji święta NMP z Porcjunkuli

  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy ministrantów i ich rodziców na wieczorną Mszę św. w int. o powołania kapłańskie, w I piątek odwiedziny chorych o 8.30 a wieczorem spowiedź od 17.00. W tym dniu wspominamy Patrona proboszczów – św. Jana Vianneya.

  6. Podajemy do wiadomości, że nasze parafialne dożynki odprawimy 15 sierpnia na Mszy św. o g. 12.00 a o 15.00 zapraszamy na festyn dożynkowy do naszego ogrodu. Chętne osoby, które chciałyby upiec ciasto i się nim podzielić z nami prosimy o przyniesienie niepokrojonego ciasta 14 i 15 sierpnia. Natomiast ogrodników prosimy o przyniesienie warzyw i owoców do dekoracji dożynkowej w kościele. Chcemy, by w naszym kościele zapachniało żniwami i dożynkami. Prosimy też o przynoszenie książek na dożynkowy kiermasz. Książki będziemy zbierać w soboty 4 i 11 sierpnia w godzinach 11 – 12 w sali obok kancelarii.

  7. Organizujemy rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 26-29 sierpnia. Do udziału w niej zapraszamy młodzieńców i mężczyzn, ale i wszystkich, którzy czują się na siłach. Konieczny sprawny rower i dobra kondycja. Szczegóły u o. Rocha.

  8. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek od 16 – 17 oraz w sobotę od 11 – 12.