Ogłoszenia parafialne – 28 lipca

Ogłoszenia parafialne – 28 lipca
  1. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od g. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 11.00 do 12.00.

  2. Dziś rozpoczęła się 27. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy, pod hasłemIdziemy w mocy Ducha Chrystusowego”. Potrwa do 7 sierpnia. Przez cały czas trwania pielgrzymki będziemy łączyć się wieczorem na spotkaniach modlitewnych w naszym kościele o g. 20.00. Relacje i materiały z pielgrzymki będą ukazywać się na stronie pielgrzymkalegnicka.pl

  3. Zespół ROTA zaprasza na uroczysty koncert w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się w czwartek o 19:00 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

  4. W piątek 2 sierpnia w kościoła franciszkańskich i parafialnych obchodzi się Święto Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu, nawiedzając kościół, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  5. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową, w czwartek od godziny 17:00. W piątek swoich chorych odwiedzi o. Norbert. O. Proboszcz i o. Roch odwiedzą swoich chorych we wrześniu. Spowiedź pierwszopiątkowa o 17:00. W sobotę Msza i różaniec wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 7:00.

  6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tzw. Matki Boskiej Zielnej, która przypada na dzień 15 sierpnia, przed kościołem będzie można zakupić wiązanki kwiatów i ziół do pobłogosławienia.

  7. To także dzień parafialnych dożynek. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o g. 12:00. Po południu zapraszamy na festyn dożynkowy do naszego ogrodu. Podczas festynu przygrywać będzie zespół góralski. Wśród atrakcji planowany jest m. in. konkurs z nagrodami, a także płukacze złota. Będzie też kiermasz książek, ciasto i kawa oraz dużo dobrej zabawy. Tradycyjnie prosimy o ciasta i wypieki, jak również o książki na kiermasz.

  8. Chcemy także, by podczas dożynek nasi parafianie mogli się trochę sobą pochwalić. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich kolekcjonerów, rękodzielników, a także wszystkich – małych i dużych – którzy chcieliby zaprezentować jakieś swoje talenty.

  9. W dniach 22 – 25 sierpnia odbędzie się kolejna parafialna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u o. Rocha.