Ogłoszenia parafialne – 27 września 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 27 września 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16.oo – 17.oo i w sobotę 11.oo – 12.oo.
 2. W niedzielę 27 września, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, diecezja legnicka włącza się w pomoc sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Biskup Legnicki prosi o zorganizowanie przez parafie zbiórki do puszek po każdej Mszy świętej. 
 3. Od czwartku, 1 października będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe o g. 17.30, na które zapraszamy każdego dnia a dodatkowo w środy, kiedy nabożeństwa będą w „plenerze” o g. 17.00. 7 X – Wyskok, 14 X – Nowa Wieś, 21 X – Podwale, 28 X – ul. Bukowa.
 4. W pierwsze czwartek miesiaca Msza Święta o powołania i za powołanych oraz w intencji LSO naszej parafii. Zapraszamy ministrantów, lektorów i kandydatów wraz z rodzicami na Mszę i spotkanie po Mszy.
 5. W tym tygodniu, z racji pierwszego piątku, odwiedziny chorych od godz. 8:30, a okazja do spowiedzi od g. 17:00. W sobotę po mszy porannej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata.
 6. Msza Święta dla młodzieży w piątek o godzinie 19:00 w kaplicy klasztornej.
 7. W sobotę, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo Transitus przygotowane przez naszą młodzież, a poświęcone śmierci św. Franciszka. W niedzielę uroczystość św. Franciszka z Asyżu, nasze patronalne święto, zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. 
 8. Zbliżają się chłody – prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie naszego kościoła do przygotowanych kopert. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać. 
 9. W dniach 10 – 11 października zapraszamy na pielgrzymkę rowerową po Dolnym Śląsku szlakiem Karola Wojtyły, Szczegółowe informacje u o. Rocha.
 10. Zbliża się czas odpustu parafialnego św. Jadwigi – 18 października, kazanie w niedzielę na wszystkich mszach głosić O. Tomasz Skibiński proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Legnicy. Tak jak w poprzednim roku w przeddzień odpustu w czwartek 15 października o g. 16.00 chcemy odprawić w kościele św. Mikołaja na cmentarzu Mszę św. za zmarłych. Przed Mszę św. będzie różaniec za zmarłych o 15.30. 
 11. Codziennie w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament, od porannej aż do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedziele adoracja zaczyna się dopiero ok. godziny 13:00. W środę dodatkowo od 19.00 do 20.00 adoracja połączona z okazją do spowiedzi św. 
 12. Z naszego kościoła transmitowana przez Internet jest niedzielna Msza Święta o godzinie 10:30.