Ogłoszenia parafialne – 26 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 26 stycznia 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 – 12.

 2. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe – serdecznie dziękujemy za spotkania i ofiary złożone w czasie kolędy. Niech Boże błogosławieństwo zagości w waszych domach.

 3. Dzisiaj zapraszamy na uroczysty koncert organowy do naszego kościoła na g. 16.00. Wykonawcą będzie p. Marek Fronc – laureat międzynarodowych konkursów organowych w Niemczech i Szwajcarii, koncertował w ramach wielu festiwali muzycznych w Polsce i w Niemczech, Danii, Hiszpanii, na Ukrainie, na Węgrzech. Początek g. 16.00 W czasie koncertu chcemy zebrać środki pieniężne które zostaną przekazane Sylwestrowi Świtalskiemu ze Złotoryi, choremu na ciężką chorobę krwi – aplazję szpiku.

 4. Także z myślą o panu Sylwestrze w przyszła niedzielę w naszej parafii zostanie przeprowadzona akcja rejestracji dawców szpiku kostnego. Rejestracja trwa nie więcej niż 10 minut, jest zupełnie bezbolesna i nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a zwiększa szansę znalezienia potencjalnego dawcy. Akcja odbywać się będzie w salce katechetycznej obok kancelarii i trwać będzie od godziny 9:00 do 19:00. Zgłaszać mogą się osoby w wieku od 18 do 55 lat.

 5. Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis” ustanowił III Niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Jak podkreślał we wspomnianym liście ta Niedziela powinna być „poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego” oraz sprawić, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

 6. W I sobotę miesiąca – zapraszamy do modlitwy różańcowej wynagradzającej za grzechy, po porannej Mszy św.

 7. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – dzień życia zakonnego. Na Mszy św. o g. 9.00 jedna osoba złoży przyrzeczenie życia według rad ewangelicznych we Franciszkańskim Zakonie świeckich. To też dzień, w którym święcimy świece gromniczne. Prosimy przynieść świece, które będą święcone na każdej Mszy św.

 8. Zbliża się czas pożegnania żłobka. Chcemy rozebrać naszą stajenkę we wtorek o g. 8.00. Bardzo prosimy naszych panów o pomoc.

 9. Przymiarki strojów komunijnych dla dziewczynek we wtorek 28 stycznia o g. 17.30

 10. Spotkanie młodzieży franciszkańskiej w piątek o 18:30.

 11. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godzinie 9.00.