Ogłoszenia parafialne – 25 sierpnia

Ogłoszenia parafialne – 25 sierpnia
  1. W ubiegłym tygodniu żegnaliśmy br. Szczepana Siarkiewicza, który przeszedł do klasztoru w Zieleńcu a na jego miejsce witamy br. Pacyfika Głowackiego, który przyszedł z klasztoru z Borek Wielkich i będzie pełnił obowiązki zakrystianina i furtiana. Serdecznie witamy.  
  2. Podajemy do wiadomości, że w dniu 22 września będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, który przeprowadzi wizytację kanoniczną i udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że Bierzmowanie będzie 22 września o g. 18.00. Spotkanie dla mających wtedy przyjąć bierzmowanie we wtorek 3 września o g. 19.00 w kościele.
  3. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od g. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 11.00 do 12.00.
  4. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trwania w dobrowolnej abstynencji alkoholowej. 
  5. Składamy podziękowanie Nadleśnictwu Lubin za dofinansowanie projektu budowalnego na remont i przebudowę systemu wód opadowych z budynku klasztoru i kościoła. 
  6. Podajemy do wiadomości, że odpust Narodzenia Nnmp w kościele na Rynku, odbędzie się 8 września o 12.30, chcemy tradycyjnie pójść z pielgrzymką do „dużego kościoła” – wyjście spod bramy o g. 12.00. 
  7. Parafialny „Punkt wsparcia rodziny w kryzysie” czynny będzie w piątek i w sobotę 6 i 7 września. W piątek od g. 14 – 19 i w sobotę od g. 10 – 16. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia w problemach rodzinnych i osobistych. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy bezpośrednio u pani prowadzącej Ośrodek – nr telefonu na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.