Ogłoszenia parafialne – 25 października 2020

Ogłoszenia parafialne – 25 października 2020

                                                        

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16:00 – 17:00 i w sobotę 11:00 – 12:00.
 2. Informujemy, że w naszym kościele, w związku z najnowszymi zarządzeniami państwowymi, może równocześnie przebywać maksymalnie  57 osób.
 3. Wszyscy zakonnicy, poza o. Rochem, pozostają na razie na kwarantannie. Z tego względu dziś będą sprawowane tylko trzy Msze Święte: o 9:00, 12:00 i 18:00. Msza o 12:00 będzie transmitowana przez Internet. Przed każdą Mszą okazja do spowiedzi przez pół godziny.
 4. W tygodniu Msze Święte w normalnych godzinach: 7:00 i 18:00. O 17:30 różaniec. Spowiedź od 6:30 do 7:00 i od 17:00 do 17:30.
 5. Dopóki jedynym zdrowym kapłanem w naszej parafii będzie o. Roch, będzie on odprawiał zawsze PIERWSZĄ Z PRZYJĘTYCH INTENCJI. Kolejne intencje będą odprawiane przez pozostałych ojców w kaplicy klasztornej.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedzielę adoracja zaczyna się o godzinie 13:00. W środę adoracja trwa do godziny 20:00 wraz z  okazją do spowiedzi.
 7. Spotkania wszystkich grup parafialnych są odwołane.
 8. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym tylko w kościele św. Jadwigi. NIE BĘDZIE TRADYCYJNYCH MSZY ŚWIĘTYCH W KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA NA CMENTARZU. Intencje, które były przyjęte do odprawienia w kościele św. Mikołaja będą sprawowane tutaj w tych samych godzinach. Nie będzie także procesji z modlitwą za zmarłych.
 9. Odpowiadając na apel episkopatu, zachęcamy, by rozłożyć odwiedzanie cmentarzy na kolejne dni listopada, a nie tylko na dzień Wszystkich Świętych. W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację, czas na uzyskanie odpustu za zmarłych rozciągnięto na cały listopad. Oznacza to, że dotychczasowe osiem dni od 1 do 8 listopada, w ciągu których można było codziennie uzyskać odpust dla kogoś zmarłego, w tym roku można dowolnie wykorzystać w ciągu miesiąca. Pozostające w domach osoby starsze i chore mogą uzyskać odpust przez łączność duchową z modlącą się wspólnotą Kościoła.
 10. Z tyłu kościoła wyłożone są koperty wypominkowe. Wypisane wypominki można wrzucać do skrzynki obok. Prosimy też o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła do przygotowanych kopert. Za wszystkie ofiary – Bóg zapłać.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy za troskę okazaną nam w czasie pandemii – wsparcie materialne i duchowe. Doświadczyliśmy w tym czasie od Was ogromnego dobra. Bóg zapłać!
 12. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku stosowania się do przepisów sanitarnych.