Ogłoszenia parafialne – 25 listopada

Ogłoszenia parafialne – 25 listopada

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

25 XI – 2 XII 2018

 1. Dzisiaj – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – kończąca rok liturgiczny. Po Mszy św. o godzinie 10.30 odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 2. Spotkanie rady parafialnej we wtorek o g. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków Rady parafialnej do sali nr 5.

 3. Kolejne spotkanie dziecięcej scholki parafialnej w czwartek o 16:30.

 4. W czwartek katecheza dla dorosłych o g. 18.30 nt: „Zbawienie na ostrzu noża – wprowadzenie do lektury Listu do Galatów”

 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12

 6. W sobotę zbiórka dla kandydatów o 9.00 i dla starszych ministrantów o 10.00.

 7. W sobotę 1 grudnia, organizujemy Andrzejkowy Bal Patriotyczny dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Rozpoczęcie o 15:00. W planie dobra zabawa, gry i konkursy, a na zakończenie uroczyste zapalenie świecy adwentowej na wieńcu adwentowym. Obowiązują stroje historyczne lub z elementami w barwach narodowych.

 8. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela Adwentu; rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, na mszy św. o g. 10.30 zostaną poświęcone opłatki, które będą roznoszone po naszych mieszkaniach przez członków rady parafialnej. Ofiary złożone przy okazji opłatków będą przeznaczone na remont instrumentu organowego w naszym kościele.

 9. Chcemy zorganizować tez pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę pomocy w takim właśnie pudełku. Te pudełka będziemy rozdawać biednym bez ich rozpakowywania. Niech będą tam tylko rzeczy które można przechowywać dłużej – bez owoców. I niech to będą artykuły spożywcze a nie rzeczy ubraniowe. Na taką formę pomocy stać nas wszystkich. Zachęcamy do bycia dobrym.

 10. Roratnie Msze św. będą odprawiane codziennie wieczorem o g. 18.00 ale w sobotę roraty będą o 9.00. Zapraszamy wszystkich parafian, nie tylko dzieci.

 11. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od niedzieli 9 grudnia do środy 12 grudnia. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Piotr Brząkalik.

 12. Zwracamy się też o pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania naszego kościoła.