Ogłoszenia parafialne – 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 24 maja 2020 r.
  1. Udostępniliśmy i otwarliśmy już kancelarię parafialną; we wtorek w godz 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12. Natomiast dalej są odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych i ministrantów.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie w kościele o godzinie 17:30.  Musimy zrezygnować z nabożeństw odprawianych w plenerze. “Majówki” są także transmitowane przez Internet.
  3. Msze Święte w kościele św. Mikołaja na cmentarzu są odprawiane w każdą niedzielę o 11:00. 
  4. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30
  5. Codziennie o 20.30 zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach w łączności modlitewnej z waszymi duszpasterzami.  
  6. Codziennie w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament, od porannej aż do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedziele adoracja zaczyna się dopiero ok. godziny 13:00. Spowiedź w naszym kościele jest regularnie przed każdą poranną i wieczorną Mszą św.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy, by w miarę możliwości, korzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjmować Komunię Świętą, czyniąc zadość trzeciemu przykazaniu kościelnemu, zobowiązującemu nas do przyjęcia komunii świętej w okresie wielkanocnym, który trwa do w tym roku do 7 czerwca włącznie.
  8. W naszym mieście już od jakiegoś czasu działa tzw. „lodówka społeczna”. Znajduje się ona na targu przy ul. Konopnickiej. Jest to miejsce, gdzie można zostawić jedzenie dla potrzebujących oraz zupełnie anonimowo z niego skorzystać. Potrzeba także pełnoletnich wolontariuszy do pomocy przy doglądaniu lodówki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się O. Rocha lub do p. Beaty Majewskiej.