Ogłoszenia parafialne – 24 listopada

Ogłoszenia parafialne – 24 listopada
 1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12.

 2. Z racji uroczystości Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny, po każdej Mszy św. będzie odmawiana modlitwa w tej intencji. Po Mszy św. o godzinie 10.30 odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla, z tej okazji chcielibyśmy podzielić się ciastem ze wszystkimi. Po każdej Mszy św. młodzież będzie sprzedawać ciasto, a dochodem z tej akcji chcemy wesprzeć leczenie nowotworowe naszego parafianina. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 3. Od 1 grudnia będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za + Ks. Prałata Mariana Sobczyka – Msza św. zamówiona i opłacona przez parafian. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

 4. We wtorek o 19:00 spotkanie uczniów klas VIII, przygotowujących się do bierzmowania.

 5. Młodzież Franciszkańska zaprasza na wyjazd na czuwanie modlitewne do Borek Wielkich. Wyjazd w piątek o 16:00, powrót w sobotę o 11. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Rochem.

 6. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godzinie 9:00.

 7. Prosimy też o składanie ofiar na ogrzewanie, bo zimno przychodzi coraz bardziej i odczuwamy je wszyscy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy

 8. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela Adwentu; rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, na mszy św. o g. 10.30 zostaną poświęcone opłatki, które będą roznoszone po naszych mieszkaniach przez członków rady parafialnej. Ofiary złożone przy okazji opłatków będą przeznaczone na remont instrumentu organowego w naszym kościele.

 9. Chcemy zorganizować tez pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę pomocy w takim właśnie pudełku. Te pudełka będziemy rozdawać biednym bez ich rozpakowywania. Niech będą tam tylko rzeczy, które można przechowywać dłużej – bez owoców. I niech to będą artykuły spożywcze a nie rzeczy ubraniowe. Na taką formę pomocy stać nas wszystkich. Zachęcamy do bycia dobrym.

 10. Roratnie Msze św. będą odprawiane codziennie wieczorem o g. 18.00, a w sobotę roraty będą o 9.00. Zapraszamy wszystkich parafian, nie tylko dzieci.

 11. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od niedzieli 15 grudnia do środy 18 grudnia. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je O. Lucjan Franek – gwardian klasztoru i proboszcz parafii w Zawadzkiem.

 12. Tak, jak w roku poprzednim, w trzecią niedzielę Adwentu – 15 grudnia – w klasztorze odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczny Jarmark został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja. Zainteresowanych wystawieniem swojego stoiska na jarmarku prosimy o kontakt z p. Beatą Majewską (799 801 188), a wszystkich – młodszych i starszych – chcących zaangażować się jako wolontariusze – zapraszamy na spotkanie organizacyjne 30 listopada o godzinie 13:00 do salki katechetycznej.