Ogłoszenia parafialne 23 lutego – 1 marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne 23 lutego – 1 marca 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 – 12.

 2. Spotkanie dzieci komunijnych dzisiaj o g. 13.00. Zostaną rozdane wtedy książeczki.

 3. Na misterium o Matce Bożej z Lourdes w 162 rocznicę Jej objawień. zapraszamy dzisiaj o g. 16.00.

 4. Ogromnym powodzeniem w zeszłym roku cieszyła się zdrapka wielkopostna W zakrystii i z tyłu kościoła można kupić za 2 zł „Zdrapkę Wielkopostną” – arkusz z zadaniami do wypełnienia na kolejne dni Wielkiego Postu. Może to być pomocą w dobrym, duchowym przeżyciu tego czasu pokuty. Szczegóły na plakacie.

 5. W ramach Diecezjalnego duchowego przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia” pierwsze spotkanie jutro 24 lutego o g. 17.00. Jutro wykład Prof. Dr Hab. Kazimiery Jaworskiej – „Prymas Tysiąclecia a sprawa ziem zachodnich – w służbie jednania” oraz film pt. „Zawód: Prymas Polski”.

 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VII we wtorek o godzinie 19:00 w kościele.

 7. W środę rozpoczynamy Wielki Post od obrzędu posypania popiołem. Na ten obrzęd zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu przestrzegamy zasad postu ścisłego – czyli powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych i picia alkoholu oraz spożywania tylko jednego posiłku do syta. Warto też zrobić sobie postanowienie na Wielki Post.

 8. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej rano – o 9.00 dorosłych parafian, o 16.30 dzieci i młodzież, a o 17.30 droga krzyżowa dla wszystkich parafian.

 9. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać o g. 17.15.

 10. Rekolekcje parafialne poprowadzi w dniach 15 – 18 marca O. Dr Tomasz Skibiński – gwardian i proboszcz par. MB Częstochowskiej w Legnicy. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

 11. W kościele św. Józefa na Kopaczu są organizowane rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików, osób współuzależnionych oraz sympatyków, od Środy popielcowej do soboty – program wywieszony jest w przedsionku kościoła. Zapraszamy do wzięcia udziału.