Ogłoszenia parafialne – 22 lipca

Ogłoszenia parafialne – 22 lipca

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

22 – 29 VII 2018

  1. Msza św. w intencji dobrodziejów kościoła, klasztoru i parafii odprawiana jest we wtorek o godzinie 18:00, po Mszy św. nabożeństwo do św. Jadwigi, a po nim adoracja Najśw. Sakramentu podczas której istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  2. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek od 16 – 17 oraz w sobotę od 11 – 12.

  3. 29 lipca w Katedrze legnickiej rozpocznie się 26. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pod hasłem – „Tu zawsze byliśmy wolni” na Jasną Górę maszerować będą pielgrzymi. Piesza Pielgrzymka potrwa do 7 sierpnia. Przez cały czas trwania pielgrzymki będziemy się spotykać na wieczornym apelu i wspierać wysiłki i modlitwy pielgrzymów. Zapraszamy do grupy pielgrzymki duchowej. Codziennie o g. 20.30.

  4. Z racji przypadającego święta św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, poświęcenie pojazdów jak i błogosławieństwo kierowców będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12:00. Tak jak w tamtym roku proponujemy, aby kierowcy przejechali ulicą Klasztorną i koło furtki „pokój i dobro” będzie stał Ojciec, który poświęci pojazdy. Będą rozdawane breloki ze św. Krzysztofem i inne znaczki a pieniądze uzyskane z tej akcji będą przeznaczone dla misjonarza O. Roberta Jurzysty z Burkina Faso.

  5. Za tydzień rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – proponujemy rozpatrzenie podjęcia dobrowolnej abstynencji alkoholowej, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszych rodzinach i społeczeństwie.

  6. Podajemy do wiadomości, że nasze parafialne dożynki odprawimy 15 sierpnia na Mszy św. o g. 12.00 a po południu o 15.00 zapraszamy na festyn dożynkowy do naszego ogrodu. Chętne osoby, które chciałyby upiec ciasto i się nim podzielić z nami prosimy o przyniesienie ciasta niepokrojonego 14 i 15 sierpnia. Natomiast ogrodników prosimy o przyniesienie warzyw i owoców do dekoracji dożynkowej w kościele. Chcemy, by w naszym kościele zapachniało żniwami i dożynkami.