Ogłoszenia parafialne – 22 grudnia

Ogłoszenia parafialne – 22 grudnia
 1. Dziękujemy za piękny Jarmark świąteczny, wszystkim zaangażowanym i obecnym.

 2. Na bocznych ołtarzach można podziwiać wykonane przez uczniów SP nr 1 szopki bożonarodzeniowe.

 3. Dziś na Mszy o godzinie 12:00, gościć będziemy harcerzy z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Po tej Mszy, jak również i później, Światełko będzie można zabrać do domu, odpalając od niego swój znicz lub lampion.

 4. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 11 – 12.

 5. Ostatnie Roraty w poniedziałek o 9:00. Po nich zbiórka dla ministrantów.

 6. Sprzątanie kościoła w poniedziałek od 10.00 do 12.00. Prosimy o pomoc w sprzątaniu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od g.12.00

 7. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 7.00. Zachęcamy, aby podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycje wigilijne i aby w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem. W ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00. Taca z pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Spowiedź w wigilię od 8.00 do 12.30.

 8. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:00. Poza tym w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obowiązuje niedzielny porządek Mszy.

 9. W piątek święto św. Jana Apostoła po Mszy św. porannej i wieczornej poświęcimy wino na cześć św. Jana. Prosimy przynieść dobre wino na te poświęcenie

 10. W następną niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas sumy o 10.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków do tego pięknego aktu.

 11. Odwiedziny kolędowe rozpoczynamy 2 stycznia od Nowej Wsi i Wyskoku. Program będzie podany na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła.

 12. Dzisiaj też podwójny numer Gościa niedzielnego w cenie 10 zł i Niedzieli wraz z kalendarzem w cenie 8 zł.

 13. W zakrystii i przed kościołem są do nabycia opłatki wigilijne. Z tyłu kościoła ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół.

 14. Dzisiaj kończymy pomoc dla biednych, która zmieściła się w pudełku po butach. Nazbieraliśmy i rozdaliśmy 65 pudełek. Wielkie dzięki za Waszą hojność.