Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorek od 16.00 do 17.00.
 2. Dziś na Mszy o godzinie 12:00 gościć będziemy harcerzy z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Po tej Mszy, jak również i później, Światełko będzie można zabrać do domu, odpalając od niego swój znicz lub lampion.
 3. Opłatki można nabyć na korytarzu klasztornym. Tam także świece, sianko na stół wigilijny, metalowe ozdoby świąteczne i wiele innych ciekawych rzeczy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na remont organ. Można płacić kartą. 
 4. Od poniedziałku do środy zapraszamy na roraty na godzinę 18:00.
 5. Prosimy mężczyzn do budowy stajenki betlejemskiej w poniedziałek na godzinę 8:30. Prosimy przyjść ze swoimi narzędziami.
 6. Sprzątanie kościoła w poniedziałek od 12:00. Prosimy o pomoc w sprzątaniu i w dekoracji choinek – także osoby młodsze.
 7. Zbliżają się święta – będzie inne przygotowanie niż w latach poprzednich, ale wielu ludzie nadal pozostaje samotnych i biednych. Chcemy wraz z wolontariuszami podzielić się ciepłym barszczem i pierogami na Rynku w środę, dzień przed wigilią, od 10.00 do 13.00. Wszystkich samotnych, potrzebujących, bezdomnych i głodnych, ale trzeźwych zapraszamy. Będą też paczki świąteczne. I pomoc dla najbiedniejszych.  
 8. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna o godzinie 7.00 Zachęcamy, aby podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycje wigilijne i aby w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem. W ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. 
 9. Ważna informacja na święta. Żeby trochę rozładować ilość ludzi na Pasterce – dokładamy jeszcze jedną Mszę św. o g. 20.00 w wigilię. A więc wieczorne msze św. będą w dniu wigilii o 20.00, 21.30 i 24.00. Taca z pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 10. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Oczywiście piątkowy post nie obowiązuje. W ten dzień nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:00. Poza tym w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obowiązuje niedzielny porządek Mszy.
 11. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną Mszą Święta oraz od godziny 17:00, a w wigilię Bożego Narodzenia od godziny 8:30 do 11:00.
 12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek od godziny 14:00, we wtorek i w środę w stałych godzinach, a w czwartek od Mszy Świętej porannej do 13:00. W piątek, sobotę i niedzielę adoracja od godziny 13:00 do 18:00.
 13. W następną niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas sumy o 10.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków do tego pięknego aktu.
 14. Także w przyszłą niedzielę święto św. Jana Apostoła. Po Mszach Świętych pobłogosławienie wina. Prosimy przynieść dobre wino na te poświęcenie.
 15. Msze Święte w tygodniu o godzinie o 18:00 oraz w niedziele i święta o godzinie 10:30 transmitowane są przez Internet. Także w pasterce o godzinie 21:30 będzie można uczestniczyć za pośrednictwem transmisji.
 16. Odwiedziny kolędowe w tym roku będą miały inny przebieg. Nie będziemy odwiedzać domów, ale zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości na codzienne Msze Święte sprawowane w ich intencji. Na tych Mszach będzie można otrzymać ulotkę z “Obrzędem liturgii rodzinnej” do wykorzystania w domach. Prosimy także przynieść w swoich pojemnikach wodę do poświęcenia. Ministranci będą rozprowadzać zestawy kolędowe z kredą i  kadzidłem. Będzie można także złożyć kolędową ofiarę. Program “kolędy” wisi w gablocie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
 17. Dzisiaj kończymy pomoc dla biednych, która zmieściła się w pudełku po butach. Dotychczas nazbieraliśmy 66 pudełek. Wielkie dzięki za Waszą hojność.
 18. Prosimy też o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła do specjalnie przygotowanych kopert. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.