Ogłoszenia parafialne – 27 stycznia

Ogłoszenia parafialne – 27 stycznia

27 I – 3 II 2019

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16.00 – 17.00 oraz w sobotę od 11.00 – 12.00.

Zapraszamy na koncert przy żłóbku w naszym kościele.

Dzisiaj – koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Zespołu rezerwy Wojska Polskiego ROTA ze Złotoryi. Wstęp wolny – początek o g. 16.00.

W piątek przypada I piątek miesiąca – odwiedzimy chorych parafian początek o g. 8.30. Wieczorem okazja do spowiedzi o g. 17.00.

Dzieci i młodzież zapraszamy na zimowe zajęcia organizowane przez
naszą parafię i Stowarzyszenie NASZE RIO. Plan zajęć na stronie
internetowej parafii i w przedsionku kościoła.

W I sobotę miesiąca, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – nazywane też świętem MB Gromnicznej, zapraszamy do wzięcia udziału we Mszach św. które będą odprawiane o 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie Gromnic – będziemy je święcić podczas każdej Mszy św.

Błogosławieństwa św. Błażeja – chroniącego od chorób gardła, będziemy udzielali w niedzielę po każdej Mszy św.

W niedzielę, 3 lutego na mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańca św. 

Bardzo prosimy o uwagę rodziców i dzieci I komunijne. Spotkanie dla rodziców z 1 lutego zostaje przeniesione z uwagi na ferie zimowe na piątek 15 lutego o g. 19.00 w Sali nr 5. A spotkanie dzieci I komunijnych w niedzielę 17 lutego o g. 13.00. Zostaną rozdane wtedy książeczki, krzyżyki.

Parafialny „Ośrodek Wsparcia Rodziny” czynny będzie w soboty – 2 i 16 lutego od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia i szukający pomocy w rozwiązywaniu problemów swojej sytuacji osobistej czy rodzinnej. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy bezpośrednio u pani prowadzącej Ośrodek – nr telefonu podany jest na naszej stronie internetowej i jest zamieszczony w gablotce w przedsionku kościoła.

W kościele św. Jacka w Legnicy trwa nieustanna /dzień i noc/ adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do czuwania, aby włączyć się w nieprzerwane trwanie przed Jezusem Eucharystycznym. Osoby, które chciałyby zadeklarować jedną godzinę adoracji proszone są o zgłoszenie tego pod numerem telefonu zamieszczonego na plakacie lub bezpośrednio w Sanktuarium św Jacka.