Ogłoszenia parafialne – 2 lutego 2020

Ogłoszenia parafialne – 2 lutego 2020
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do12.

 2. Dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – dzień życia zakonnego. Z tej racji dziś zbiórka do puszek na potrzeby sióstr klauzurowych. Na Mszy św. o g. 9.00 jedna osoba z naszej parafii złoży przyrzeczenie życia według rad ewangelicznych we Franciszkańskim Zakonie świeckich. To też dzień, w którym święcimy świece gromniczne. Prosimy przynieść świece, które będą święcone na każdej Mszy św.

 3. Dziś także w naszej parafii zostanie przeprowadzona akcja rejestracji dawców szpiku kostnego. Akcja odbywa się w salce katechetycznej obok kancelarii i trwać będzie od godziny 9:00 do 19:00. Zgłaszać mogą się osoby w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja trwa nie więcej niż 10 minut, jest zupełnie bezbolesna i nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a zwiększa szansę znalezienia potencjalnego dawcy. W czasie akcji będzie również można złożyć datki na rzecz fundacji ponoszącej koszty związane z prowadzeniem rejestru dawców.

 4. Dziś o 16:00 w ZOK-u uroczysty koncert złotoryjskiej górniczej orkiestry dętej, która kończy tym koncertem rok Jubileuszu 70-lecia swojej pracy i działalności.

 5. W poniedziałek, we wspomnienie św. Błażeja, specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI we wtorek o g. 19.00

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek na Mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy szczególnie służbę liturgiczną wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej. Odwiedziny chorych w piątek od g. 8.30. O. Roch odwiedzi swoich chorych w sobotę od g. 8:30.

 8. Spotkanie młodzieży franciszkańskiej w piątek o 18:30.

 9. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godzinie 9.00.

 10. Parafialny „Punkt Wsparcia Rodziny w kryzysie” czynny będzie w sobotę 8 lutego od 10.00 do 16.00. Punkt prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy bezpośrednio u pani prowadzącej – nr telefonu podany jest na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła.

 11. Dziękujemy za sprawne rozebranie naszej stajenki i posprzątanie.

 12. Wydawanie darów w ramach pomocy FAED jutro od g. 8.00 do 11.00.