Ogłoszenia parafialne – 2 grudnia

Ogłoszenia parafialne – 2 grudnia

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

2 – 9 XII 2018

 1. Dzisiaj I niedziela Adwentu; rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Na mszy św. o g. 10.30 zostaną poświęcone opłatki, które będą roznoszone przez członków rady parafialnej. Ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na remont organ.

 2. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do 12

 3. Jutro spotkanie Róż Różańcowych w sali nr 5 o g. 17.00.

 4. Spotkanie formacyjne FZS w przyszłą niedzielę o g. 13.00. w sali nr 5.

 5. Spotkanie dla klas VI SP przygotowujące do bierzmowania we wtorek o 19:00.

 6. Na Roraty, odprawiane od poniedziałku do piatku o 18.00, zapraszamy wszystkich parafian, a przede wszystkim dzieci z serduszkami z wpisanymi dobrymi uczynkami.

 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w czwartek o 17:00 comiesięczna adoracja prowadzona przez Straż Honorową, następnie o 18:00 Msza Św. w intencji powołań i LSO naszej parafii. Po Mszy spotkanie ministrantów i rodziców. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W tym dniu także o. Roch odwiedzi swoich chorych.

 8. W piątek spotkanie młodzieży franciszkańskiej o godzinie 18:00.

 9. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 7.00 i 18.00. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan wisi w gablotce.

 10. Parafialny „Ośrodek Wsparcia Rodziny” czynny będzie w sobotę – 8 grudnia od 9.00 do 15.00. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy bezpośrednio u pani prowadzącej Ośrodek – nr telefonu podany jest na naszej stronie internetowej oraz w gablotce.

 11. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od niedzieli 9 grudnia do środy 12 grudnia. Poprowadzi je Ks. Piotr Brząkalik. Program jest podany na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.

 12. Chcemy zorganizować pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę w takim właśnie pudełku produktów spożywczych, nadających się do dłuższego przechowywania – bez owoców. Zachęcamy do bycia dobrym.

 13. Zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących parafian zostanie przeprowadzona w piątek i sobotę 7 i 8 grudnia w sklepach Biedronka przy ulicach Legnickiej i Hożej. Można także przynosić dary do klasztoru.

 14. W niedzielę 16 grudnia w naszej parafii odbędzie się Jarmark Bożnarodzeniowy. Będą stragany z rękodziełem i przysmakami świątecznymi, a także sporo atrakcji dla dzieci.

 15. Małe i duże Wigilijne Świece Caritas w cenie 6 i 15 zł dostępne są w zakrystii.

 16. Dary w ramach programu FAED będą wydawane w poniedziałek od 8 do 11.

 17. Zwracamy się też o pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania kościoła.