Ogłoszenia parafialne – 19 grudnia 2021

Ogłoszenia parafialne – 19 grudnia 2021
 1. Kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorek w godz. 16 – 17. 
 2. W związku z coraz większym zachorowaniem na Covid-19 – prosimy o zakładanie maseczek w kościele oraz dezynfekcję rąk. Komunię można przyjąć na rękę albo do ust. Prosimy zachowywać odpowiednie kolejki. 
 3. Dziękujemy za piękny III Jarmark świąteczny, wszystkim zaangażowanym i obecnym. I ogromnej rzeszy wolontariuszy, którzy nam pomogli to zrobić. 
 4. Zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie o g. 18.00 dzieci i młodzież a także dorosłych. Dzieci oczywiście z serduszkami pełnymi dobrych uczynków i z lampionami. 
 5. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o 7.00. Zachęcamy, aby podczas wieczerzy wigilijnej zachować tradycje wigilijne i aby w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem, a w ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00. Taca z pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Spowiedź w wigilię od 8.00 do 12.30. Zapraszamy na Recital kolęd w wykonaniu Mariusza Jasionowicza na g. 21.00 do naszego kościoła. 
 6. W niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas sumy o 10.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków do tego pięknego aktu. 
 7. Z uwagi na trwającą pandemię podjęliśmy wraz z radą parafialną i kapitułą domową klasztoru decyzję, że tegoroczna kolęda będzie przeprowadzona tak jak w ubiegłym roku, a więc będziemy odprawiać codziennie wieczorem Mszę św. w int. mieszkańców ulic, na których zgodnie z harmonogramem przypada w tym dniu kolęda. A mieszkańców zapraszamy do wzięcia udziału w tej modlitwie. Jest też możliwość zaproszenia księdza indywidualnie po kolędzie – ale to proszę uzgadniać osobiście z kapłanem. 
 8. W zakrystii i na korytarzu są do nabycia opłatki wigilijne. Z tyłu kościoła ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół. 
 9. Dzisiaj kończymy pomoc dla biednych, która zmieściła się w pudełku po butach. Nazbieraliśmy 110 pudełek pełnych dobra, rozdaliśmy 110 paczek najbardziej potrzebującym. Wielkie dzięki za Waszą hojność – to dwa razy tyle co w ubiegłym i w poprzednich latach. 
 10. Sprzątanie kościoła w czwartek od 9.00 do 11.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu. Wystawienie Najśw. Sakramentu od g.12.00.
 11. Do budowania naszej stajenki zapraszamy mężczyzn we wtorek o g. 19.00. 
 12. Zapraszamy młodzież od klasy 8 na Sylwestra połączonego z 4 dniowymi warsztatami na Górze św. Anny w dniach 28 grudnia do 1 stycznia 2022. Koszt wyjazdu 250 zł. Zapisy u o. Lotara.