Ogłoszenia parafialne 18 marca

Ogłoszenia parafialne 18 marca

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

18 – 25 III 2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

 2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa opiekuna NMP, patrona i opiekuna całego Kościoła. Jest to też dzień imienin zakonnych o. Proboszcza. Msza św. imieninowa będzie odprawiona o g. 18.00, z udziałem księży naszego dekanatu i współbraci. Zapraszamy do modlitwy w int. solenizanta.

 3. We czwartek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje które poprowadzi O. Waldemar Polczyk z naszego klasztoru w Zawadzkiem. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. 

  Program jest umieszczony też na stronie parafialnej.

 4. Spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowujacęj się do bierzmowania odbędzie się w ramach rekolekcji parafialnych w piątek 23 marca o 19:00.

 5. W zakrystii są do kupienia świece paschaliki wielkanocne – duże w cenie 12 i małe po 6 zł. Zapraszamy, bo świec jest mniej.

 6. Parafialny Ośrodek Wsparcia dla Rodziny” czynny jest w tę sobotę – 24 marca od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia i szukający pomocy w rozwiązywaniu problemów swojej sytuacji osobistej czy rodzinnej. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy u o. Proboszcza telefonicznie lub osobiście albo bezpośrednio u pani prowadzącej Ośrodek.

 7. Zbiórka ministrantów młodszych w sobotę o 10.00 a starszych o 13.00.

 8. Kolejne zajęcia plastyczne z p. Beatą Majewską w sobotę o godzinie 12:00.

 9. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek 16 – 17 i sobotę 11 – 12.

 10. We Wielki Wtorek – czyli 27 marca będziemy odprawiać Drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o g. 18.00 Mszą św. w naszym kościele.

 11. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spłacić ocieplenie naszych ławek w kościele, niech nam służą przez całe lata. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

 12. W przyszłą niedzielę przypada niedziela palmowa – na każdej Mszy św. będziemy święcić palmy i gałązki wielkanocne. Przed kościołem dzieci będą sprzedawać palmy – a dochód z tej akcji będzie przeznaczony na utrzymanie warsztatów plastycznych dla dzieci.