Ogłoszenia parafialne – 16 czerwca

Ogłoszenia parafialne – 16 czerwca
  1. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od g. 16:00 do 17:00 i w sobotę od 11.00 do 12.00.
  2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII SP we wtorek o 16:00, dla uczniów z klas III gimnazjum o 18:00, a dla starszych roczników o 19:30. Obecność obowiązkowa.
  3. Procesja Bożego Ciała odbędzie się 20 czerwca i rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o g. 9.00 i przejdzie ul. Klasztorną, przez Plac Matejki, ul. Piłsudskiego, dalej przez Rynek do kościoła NNMP. O przygotowanie ołtarzy prosimy Żywy Różaniec i Domowy Kościół. Pana Zbyszka Bierwieńskiego prosimy o przygotowanie osób do wzięcia figur i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. W dzień Uroczystości Msze św. będą odprawione o g. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Prosimy o piękne przystrojenie okien na ten dzień Eucharystyczny. Niech to będzie święto całej parafii. Nie tylko tam, gdzie idzie procesja ale w każdym oknie niech będzie dekoracja.
  4. W tym dniu zapraszamy na koncert uwielbienia w kościele NNMP – początek o godzinie 19.00.
  5. Zbiórka dla wszystkich ministrantów przed Mszą Świętą z procesją Bożego Ciała w czwartek o 8:15 w zakrystii.
  6. Próby sypania kwiatków dla dziewczynek w poniedziałek i wtorek o g. 16.00 przed naszym kościołem.
  7. Parafialny „Punkt wsparcia rodziny w kryzysie” czynny będzie w sobotę 22 czerwca od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia w problemach rodzinnych i osobistych. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy bezpośrednio u pani prowadzącej Ośrodek – nr telefonu na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.
  8. Tak, jak w zeszłym roku, u progu wakacji organizujemy Festyn Rodzinny. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, od godziny 15:00, w klasztornym ogrodzie będzie można wziąć udział w konkurencjach dla całych rodzin, grach i zabawach dla dzieci i wielu innych atrakcjach. Prosimy także parafian o wsparcie festynu Waszymi ciastami i wypiekami.
  9. Podczas Festynu Rodzinnego, w godzinach 13:00 – 16:00, odbędzie się także akcja krwiodawstwa. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia – ułatwi to przeprowadzenie akcji.
  10. Organizujemy wyjazdy dla dzieci i młodzieży na Górę Św. Anny. Dzieci do VI klasy SP włącznie zapraszamy na „Wakacje z Bogiem”, trwające od 1 do 7 lipca, w cenie 320 zł + dojazd. Z kolei młodzież od lat 14 i starszych zapraszamy na Święto Młodzieży w terminie 15-20 lipca. W programie koncerty, konferencje, spotkania z ciekawymi ludźmi, duża dawka zabawy i modlitwy. Koszt Święta Młodzieży to 140 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej parafii oraz u o. Rocha.