Ogłoszenia parafialne – 15 grudnia

Ogłoszenia parafialne – 15 grudnia
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze adwentowe dni rekolekcji, które prowadzi O. Lucjan Franek z naszego klasztoru z Zawadzkiego. /proszę przeczytać program/

 2. Dzisiejsza niedziela to czas II Franciszkańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na korytarz klasztorny i do salek zaprosiliśmy wystawców związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku od g. 13.00 do 19.00 na Jarmark, objęty w tym roku honorowym patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja. Przygrywać będzie między innymi kapela góralska.

 3. Na g. 15.00 zapraszamy wszystkich ludzi pracy i rzemieślników na specjalną dla nich Mszę św. połączoną z opłatkiem.

 4. Od 1 grudnia odprawiana jest Msza św. gregoriańska za + Ks. Prałata Mariana Sobczyka, opłacona i zamówiona przez parafian.

 5. Rozpoczęliśmy codzienną i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, który jest wystawiany od porannej Mszy Świętej do wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do modlitwy i nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

 6. Roraty w czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się o g. 16.30.

 7. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 -17 i w sobotę od 11 – 12.

 8. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z klas VII i VIII we wtorek o g. 19:00 w KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA NA CMENTARZU!
 9. Spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej w piątek o 19:00.

 10. Zbiórka kandydatów w sobotę o godzinie 10:00, po Mszy Św. roratniej.

 11. Spotkanie wigilijne dla seniorów, dorosłych i samotnych a także dla naszych grup parafialnych w sobotę 21 grudnia o g. 15.00.

 12. W niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 12:00, gościć będziemy harcerzy, którzy przekażą naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Po tej mszy, jak również i później, Światełko będzie można również zabrać do siebie do domu, do czego serdecznie zachęcamy. W tym celu trzeba przynieść ze sobą znicz lub lampion.

 13. W przyszły wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00. Taca z pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

 14. W zakrystii i przed kościołem są do nabycia wigilijne świece Caritasu w cenie 6 i 12 złotych oraz opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na remont organów. Serdeczne Bóg zapłać. Ministranci rozprowadzają sianko.

 15. Organizujemy pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Można włożyć do nich trwałe produkty spożywcze i przynieść je w niedzielę.

 16. Młodzież od klas VII i starszą zapraszamy na Ewengeliczne Rozliczenie – sylwestrowe rekolekcje na Górze Św. Anny. Szczegóły na plakacie i u o. Rocha.

 17. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 2 stycznia od Nowej Wsi i Wyskoku.