Ogłoszenia parafialne – 14 października

Ogłoszenia parafialne – 14 października

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

14 – 21 X 2018

 1. Dzisiaj odpust św. Jadwigi – uroczystą Sumę odprawimy o g. 12.00. Kazania wygłosi Ks. Łukasz Misiak – nasz parafianin, sekretarz Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.

 2. Dzisiaj obchodzimy dzień Papieski – po hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Jak zawsze chcemy zebrać pieniądze na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin, a po każdej mszy św. będziemy mogli posłuchać krótkiego koncertu na Fletni Pana w wykonaniu wybitnego muzyka Artura Thomasa. Po mszy będzie można kupić jego płytę Ave Maria w cenie 25 zł.

 3. Jutro, w przeddzień odpustu o g. 16.00 odprawimy w kościele św. Mikołaja na cmentarzu Mszę św. za zmarłych. Przed Mszę św. będzie różaniec za zmarłych o 15.30.

 4. We wtorek dzień uroczystości św. Jadwigi Sląskiej. O g. 9.00 Msza św. z udziałem młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących obchodzącej dzień Patrona szkoły. Wieczorem o 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Jadwigi z udziałem księży z naszego dekanatu.

 5. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30, a dodatkowo w środy, kiedy nabożeństwa będą w „plenerze” o g. 17.00, 17 X – Podwale, 24 X – ul. Bukowa, 24 października na ul. Bukowej poświęcimy nową kapliczkę ku czci MB. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii na tę uroczystość.

 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 – 17 oraz w sobotę od 11 – 12.

 7. Spotkanie dla Młodzieży Franciszkańskiej w piatek o godzinie 18:00.

 8. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego odbędzie się na naszym ogrodzie klasztornym w dniu 19 października, w godzinach od 14 do 18. Dochód z akcji będzie wsparciem dla polskich misjonarzy w Afryce. Szczegóły na plakacie w przedsionku

 9. Zbiórka kandydatów w sobotę o g. 9:00, a młodszych ministrantów o g. 10:00.

 10. Przez niedziele października będziemy przed kościołem sprzedawać stroiki na groby wykonane przez p. Beatę. Dochód z tej sprzedaży chcemy przeznaczyć na zakup urządzeń biurowych do kancelarii

 11. W niedzielę, 21 października, przed kościołem będzie można zakupić „kremówki papieskie”. Dochód z ich sprzedaży będzie wsparciem w remoncie naszego instrumentu organowego.

 12. Pod chórem znajdują się koperty na wypominki, które prosimy wypełnić w domu i przynieść w dowolnym czasie lub w niedzielę wrzucić do koszyczka. Prosimy zwrócić uwagę na zmianę ulic i dat wypominków. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Zwracamy się też o pomoc w kosztach ogrzewania naszego kościoła.

 13. O. Roch zaprasza odważnych na rowerową pielgrzymkę do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy na dzień 21 października. Wyjazd o g. 6:30 spod kościoła, powrót zorganizowanymi samochodami wieczorem. Konieczne oświetlenie roweru.