Ogłoszenia parafialne – 14 lutego 2021 r.

Ogłoszenia parafialne – 14 lutego 2021 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do 12
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post od obrzędu posypania popiołem. Na ten obrzęd zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu przestrzegamy zasad postu ścisłego – czyli powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych i picia alkoholu oraz spożywania tylko jednego posiłku do syta. Warto też zrobić sobie postanowienie na Wielki Post. 
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej rano – o 9.00 dorosłych parafian, o 16.30 dzieci i młodzież, a o 17.30 droga krzyżowa dla wszystkich parafian. 
 4. W sobotę przypada 20 dzień lutego – wieczorem zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Michała Archanioła. 
 5. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać o g. 17.15. 
 6. Świetną pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu będzie nowa Zdrapka Wielkopostna – w tym roku przygotowana pod hasłem “Przyjdźcie, już wszystko gotowe!”. Zdrapka do nabycia  z tyłu kościoła, w zakrystii lub bezpośrednio u o. Rocha. Cena – 1 zł.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w stałych godzinach. Rozpoczęcie po Mszy św. porannej, zakończenie przed wieczorną Mszą św. W piątek od g. 13.00.
 8. Msze Święte w tygodniu o godzinie o 18:00 oraz w niedziele i święta o godzinie 10:30 transmitowane są przez Internet.
 9. W kościele św. Józefa na Kopaczu są organizowane rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików, osób współuzależnionych oraz sympatyków, od Środy popielcowej do soboty – program wywieszony jest w przedsionku kościoła. Zapraszamy do wzięcia udziału.
 10. Kolejne wydawanie darów żywnościowych w ramach programu FEAD w poniedziałek od 8:30 – z racji panujących mrozów wyjątkowo w korytarzu klasztornym. Będzie także możliwość skorzystania z szafy społecznej.
 11. W związku z trwającymi silnymi mrozami nadal prosimy o ofiary na ogrzewanie kościoła do specjalnie przygotowanych kopert.