Ogłoszenia parafialne – 13 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 13 grudnia 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12 
 2. Roraty są odprawiane tradycyjnie o g. 18.00 i kto może przyjść serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także dzieci z lampionami i serduszkami.
 3. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne opłatki nie będą rozprowadzane po domach jak w latach ubiegłych. Opłatki można nabyć na korytarzu klasztornym. Również tam można kupić stroiki Bożonarodzeniowe oraz ostatnie sztuki bombek z Vitbisu dedykowanych franciszkanom ze Złotoryi, i wiele innych ciekawych rzeczy. Dochód zostanie przeznaczony na remont organ. Można płacić kartą. 
 4. Z przyczyn niezależnych od nas nie będziemy w tym roku sprzedawać wigilijnych świec Caritas, niemniej jednak zamówiliśmy inne świece bożonarodzeniowe w cenie 6 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na działania parafialnego zespołu Caritas.
 5. Organizujemy pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę pomocy w takim właśnie pudełku. Te pudełka będziemy rozdawać biednym bez ich rozpakowywania. Niech będą tam tylko rzeczy, które można przechowywać dłużej – bez owoców. I niech to będą artykuły spożywcze a nie rzeczy ubraniowe. Na taką formę pomocy stać nas wszystkich. Zachęcamy do bycia dobrym. 
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedzielę adoracja zaczyna się o godzinie 13:00. W środę adoracja dodatkowo trwa do godziny 20:00 wraz z okazją do spowiedzi.
 7. Msze Święte z naszego kościoła transmitowane są w tygodniu o godzinie 18:00 i w niedziele o godzinie 10:30.
 8. Ważna informacja na święta. Żeby trochę rozładować ilość ludzi na Pasterce – dokładamy jeszcze jedną Mszę św. o g. 20.00 w wigilię. A więc wieczorne msze św. będą w dniu wigilii o 20.00, 21.30 i 24.00. 
 9. W przyszły poniedziałek 21 grudnia chcemy zbudować naszą stajenkę betlejemską – rano o 8.30 zapraszam wolnych mężczyzn do pomocy a potem na 12.30 poproszę parę kobiet do posprzątania kościoła. 
 10. Zbliżają się święta – będzie inne przygotowanie niż w latach poprzednich, ale wielu ludzie nadal pozostaje samotnych i biednych. Chcemy wraz z wolontariuszami podzielić się ciepłym barszczem i pierogami na Rynku w środę, dzień przed wigilią, od 10.00 do 13.00. Wszystkich samotnych, potrzebujących, bezdomnych i głodnych, ale trzeźwych zapraszamy. Będą też paczki świąteczne. I pomoc dla najbiedniejszych.  
 11. Spotkania wszystkich grup parafialnych są odwołane.
 12. Prosimy też o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła do specjalnie przygotowanych kopert. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.