Ogłoszenia parafialne 12-19.06.2022

Ogłoszenia parafialne 12-19.06.2022

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

12  –  19  VI  2022

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do 12.

  1. Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o g. 9.00. Po niej wyruszy procesja do kościoła NNMP. Prosimy o przygotowanie sztandarów i figur. Odpowiedzialny jest p. Zbyszek Bierwieński. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach oraz dzieci do sypania kwiatków. Zapraszamy także całą parafię do ustrojenia okien w swoich mieszkaniach nie tylko na trasie przejścia procesji.  O przygotowanie ołtarzy proszę Wspólnotę Żywego Różańca i Straż Honorową NSPJ.
  2. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 16 czerwca o g. 9.00. Dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy do spowiedzi jutro, w poniedziałek o g. 16.30.
  3. W środę swoje imieniny obchodzi i o modlitwę prosi O. Lotar. Msza św. w int. solenizanta będzie odprawiona o g. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
  4. 25 czerwca w sobotę, chcemy pójść na 6 pielgrzymkę pieszą z modlitwą o trzeźwość. Rozpoczęcie o g. 8.00 – spotkanie w kościele w naszej parafii, krótka modlitwa i wyruszamy autobusem do Wilkowa a stamtąd pieszo przez Kopacz do naszego kościoła. Powrót ok. g. 12.00 Jest to pielgrzymka modlitewna i zapraszamy do udziału wszystkich, którym ta sprawa leży na sercu. Na zakończenie ciepły posiłek w klasztornym ogrodzie.
  5. W niedziele 26 czerwca będzie w naszym klasztorze kolejna akcja oddawania krwi – wszystkich chętnych i zdrowych zapraszamy do wzięcia udziału w godzinach od 10.00 – 14.00, w tej szczytnej akcji pomocy najbardziej potrzebującym.
  6. W tym roku planowane są misje parafialne w terminie 9 – 16 października. Prowadzić je będzie o. Cherubin Żyłka z naszej prowincji zakonnej. Prosimy o modlitwę w intencji misji.
  7. Staraniami Rady parafialnej kościoła NNMP została podjęta inicjatywa budowy nagrobka dla śp. ks. Kanonika Stanisława Smigielskiego. W przedsionku naszego kościoła jest podana informacja odnośnie do numeru konta. Osoby zainteresowane pomocą finansową w tej kwestii proszone są o zapoznanie się z ogłoszeniem.
  8. Na terenie osiedla Podwale planowane jest postawienie małej kapliczki ku czci M. Bożej. Popieramy całkowicie te starania ze strony mieszkańców. Wszystkie działania będą przekazywane sukcesywnie do opinii parafian.