Ogłoszenia parafialne – 11 sierpnia

Ogłoszenia parafialne – 11 sierpnia
  1. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trwania w dobrowolnej abstynencji.

  2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od g. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 11.00 do 12.00.

  3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana dniem Matki Boskiej Zielnej. Przed kościołem będzie można zakupić wiązanki kwiatów i ziół do pobłogosławienia. W tym dniu Msze Święte w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy o 11:00 na cmentarzu.

  4. To także dzień parafialnych dożynek. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o g. 12:00. Po południu zapraszamy na festyn dożynkowy do naszego ogrodu. Podczas festynu przygrywać będzie Kapela Karpacka Mitlos. Wśród atrakcji planowany jest m. in. konkurs z nagrodami, liczne gry i zabawy dla dzieci oraz liczne stoiska z dożynkowymi przysmakami. Odbędzie się także coroczny kiermasz książek. Tradycyjnie prosimy parafian o ciasta i wypieki, jak również o książki. Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do stworzenia dożynkowego wystroju kościoła, prosimy o przynoszenie owoców i warzyw w dni poprzedzające uroczystość.

  5. Chcemy także, by podczas dożynek nasi parafianie mogli się trochę sobą pochwalić. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich kolekcjonerów, rękodzielników, a także wszystkich – małych i dużych – którzy chcieliby zaprezentować jakieś swoje talenty.

  6. W piątek, 16 sierpnia, imieniny obchodzi o. Roch. Msza Święta w jego intencji o godzinie 18:00.

  7. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kłodzka, Wambierzyc i Barda Śląskiego w dniu 19 sierpnia. Wyjazd o 6:00 rano spod Netto, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Zostało jeszcze ok. 20 wolnych miejsc.

  8. W dniach 22 – 25 sierpnia odbędzie się kolejna parafialna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u o. Rocha.