Ogłoszenia parafialne – 10 października 2021 r.

Ogłoszenia parafialne – 10 października 2021 r.
  1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12.
  2. Dzisiaj imieniny obchodzi i o modlitwę prosi O. Samuel. Msza św. imieninowa odprawiona zostanie o g. 10.30. zapraszamy do modlitwy. 
  3. Dzisiaj młodzież przeprowadzi zbiórkę do puszek na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin. Będzie też można nabyć modlitewnik do św. Jana Pawła. A w przyszłą niedzielę podzielimy się „papieskimi kremówkami”. 
  4. Tak, jak w poprzednim roku w przeddzień uroczystości św. Jadwigi w piątek 15 października o g. 16.00 chcemy odprawić w kościele św. Mikołaja na cmentarzu Mszę św. za zmarłych parafian. Przed Mszą św. będzie odmawiany różaniec za zmarłych o 15.30. 
  5. W sobotę przypada uroczystość św. Jadwigi naszej patronki – uroczysta Msza św. z kazaniem, z udziałem kapłanów naszego dekanatu będzie odprawiona o g. 18.00. Zapraszamy parafian i poczty sztandarowe.
  6. W przyszłą niedzielę odpust parafialny św. Jadwigi. Kaznodzieją w tym roku będzie nasz parafianin Ks. Prof. Kacper Radzki – Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Uroczysta suma o g. 10.30. 
  7. W tym dniu pragniemy również państwa zaprosić na koncert organowy w naszym kościele, który poprowadzi Jakub Moneta – organista Akademii Muzycznej we Wrocławiu wraz ze swoją siostrą Martą Moneta ze Świdnicy, absolwentką Akademii muzycznej w Warszawie im. Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu „Pax et Bonum per Musicam – dolnośląskie zakątki muzyczne”.  17 października o g. 16.30. Serdecznie zapraszamy. 
  8. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o g. 17.30. Na nabożeństwa w „plenerze” zapraszamy w środy o g. 17.00. – 13 X – Nowa Wieś, 20 X – Podwale, 27 X – ul. Bukowa.
  9. W każdą sobotę jest już czynna nasza parafialna biblioteka, którą uzupełniliśmy nowymi pozycjami książkowymi. Godziny wydawania książek od 11.00 do 12.00.