Ogłoszenia parafialne – 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 10 maja 2020 r.
  1. Kancelaria parafialna jest nieczynna, ważne sprawy proszę załatwiać telefonicznie. Są odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych i ministrantów.
  2. Zachęcamy, by w miarę możliwości, korzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjmować Komunię Świętą, czyniąc zadość trzeciemu przykazaniu kościelnemu, zobowiązującemu nas do przyjęcia komunii świętej w okresie wielkanocnym, który trwa do w tym roku do 7 czerwca włącznie.
  3. W przyszłą niedzielę chcemy uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o g. 10.30. 
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie w kościele o godzinie 17:30.  Musimy zrezygnować z nabożeństw odprawianych w plenerze. “Majówki” będą także transmitowane przez Internet.
  5. Msze Święte w kościele św. Mikołaja na cmentarzu są odprawiane w każdą niedzielę o 11:00. 
  6. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30
  7. Codziennie o 20.30 zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach w łączności modlitewnej z waszymi duszpasterzami.  
  8. Codziennie w naszym kościele wystawiony jest Najświętszy Sakrament, od porannej aż do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedziele adoracja zaczyna się dopiero ok. godziny 13:00. Środowa adoracja, po Mszy Św. wieczornej, wraz z okazją do spowiedzi, również się regularnie odbywa.
  9. W związku z rozporządzeniem odnośnie zgromadzeń w kościołach biorąc pod uwagę liczbę 15 m kwadratowych na człowieka; w naszym kościele możemy na Mszy św. pomieścić 50 osób. Prosimy o przestrzeganie tego w wyborze tych, którzy mają być na Mszy św. Prosimy, aby w naszym kościele zakładać maseczki. 
  10. Wydawanie darów żywnościowych w ramach programu FAED w poniedziałek od 8:00 do 11:00 na podwórzu klasztornym. Prosi przyjść w maseczkach i zastosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych.