Ogłoszenia parafialne – 1 września

Ogłoszenia parafialne – 1 września
  1. Kancelaria par. czynna jest we wtorek od 16 – 17 i w sobotę od 11 – 12.
  2. Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci odprawimy w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Podczas tej mszy poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom z pierwszej klasy. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży będzie natomiast odprawiona w piątek 6 września o g. 19.00.
  3. Spotkanie dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się we wtorek 3 września o g. 19.00 w kościele. Spotkania dla pozostałych roczników rozpoczną się od października.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – o godzinie 17:00 Adoracja, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ, a o godzinie 18:00 Msza św. w intencji powołań, na którą zapraszamy całą służbę liturgiczną. Po Mszy zapraszamy rodziców i ministrantów na spotkanie w salce koło kancelarii. I piątek – od g. 8.30 odwiedziny chorych parafian, a wieczorem okazja do spowiedzi św. od g. 17.00. W I sobotę zapraszamy po Mszy św. porannej na różaniec ku czci Niepokalanego Serca NMP w int. wynagrodzenia za grzechy świata.
  5. Wizytacja kanoniczna naszej parafii będzie w dniu 22 września na Mszy św. o g. 12.00 a bierzmowanie tego samego dnia o 18.00. Biskup Zbigniew Kiernikowski zaprasza całą parafię na „Lectio divina” – celebrację nabożeństwa Słowa Bożego w tę środę na g. 19.30 do naszego kościoła. To szczególne nabożeństwo będzie inauguracją wizytacji kanonicznej parafii.
  6. Parafia Narodzenia NMP zaprasza na odpust parafialny w przyszłą niedzielę 8 września na 12.30. Wspólne wyjście z naszego kościoła o g. 12.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.
  7. Pierwsze w tym roku spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w niedzielę 29 września o g. 13.00.
  8. Parafialny „Punkt wsparcia rodziny w kryzysie” czynny będzie w piątek i w sobotę 6 i 7 września. W piątek od g. 14 – 19 i w sobotę od g. 10 – 16. Skorzystać mogą z niego wszyscy potrzebujący wsparcia w problemach rodzinnych i osobistych. Konsultacje są bezpłatne. Ośrodek prowadzi doradca rodzinny, p. Danuta Starzec z Opola. Zapisy bezpośrednio u pani prowadzącej Punkt – nr telefonu na stronie internetowej i w przedsionku kościoła.
  9. Coroczna pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa pod tegorocznym hasłem – „Maryja – Oblubienica Ducha Świętego” odbędzie się w sobotę 7 września. Wyjazd spod ZOK-u o 8.00. Zapisy do środy w zakrystii, w cenie 5 zł.