Ogłoszenia parafialne -1 sierpnia 2021

Ogłoszenia parafialne -1 sierpnia 2021
  1. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 16 – 17 a w sobotę od 11 – 12. 
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota sierpnia. W czwartek zapraszamy całą służbę liturgiczną ołtarza na wieczorną Mszę św. o powołania kapłańskie, w piątek odwiedzi chorych O. Proboszcz, wieczorem okazja do spowiedzi św. od g. 17.00, w sobotę zapraszamy na Mszę św. poranną i różaniec wynagradzający Niepokalanemu sercu Maryi. 
  3. Sierpień jest miesiącem trzeźwości – warto zrobić sobie postanowienie abstynencji jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz o trzeźwość dla wielu. To może być dla wielu okazją do zerwania z nałogiem picia i będzie wsparciem dla osób próbujących podjąć decyzję o zaprzestaniu picia. 
  4. Za dwa tygodnie w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana dniem Matki Boskiej Zielnej. Przed kościołem będzie można zakupić wiązanki kwiatów i ziół do pobłogosławienia. W tym dniu Msze Święte w porządku niedzielnym oraz będzie też Msza św. o 11:00 na cmentarzu.
  5. Podajemy do wiadomości termin dożynek parafialnych i festynu rodzinnego – 29 sierpnia – Msza św. dożynkowa o 12.00 a festyn na ogrodzie od g. 15.00 – w programie dużo atrakcji. Będzie też na ogrodzie plener wikliniarski – artystów z całej Polski. 
  6. Z naszego kościoła jest transmitowana w Internecie codziennie Msza św. o g. 18.00, a w niedzielę Msza św. o 10.30.
  7. Msze Święte w kościele św. Mikołaja na cmentarzu są odprawiane w każdą niedzielę o 11:00.