Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2020 r.

Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2020 r.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 16:00 – 17:00 i w sobotę 11:00 – 12:00.
 2. Informujemy, że w naszym kościele, w związku z najnowszymi zarządzeniami państwowymi, może równocześnie przebywać maksymalnie  57 osób.
 3. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym tylko w kościele św. Jadwigi. NIE BĘDZIE TRADYCYJNYCH MSZY ŚWIĘTYCH W KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA NA CMENTARZU. Intencje, które były przyjęte do odprawienia w kościele św. Mikołaja, będą sprawowane tutaj w tych samych godzinach. Nie będzie także procesji z modlitwą za zmarłych. 
 4. Tym samym, jak co roku, przerywamy odprawianie Mszy Świętych niedzielnych w kościele na cmentarzu. Powrócimy do nich w maju.
 5. W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze Święte TYLKO W NASZYM KOŚCIELE – wyjątkowo w tym roku w godzinach 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 6. Odpowiadając na apel episkopatu, zachęcamy, by rozłożyć odwiedzanie cmentarzy na kolejne dni listopada. W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację, czas na uzyskanie odpustu za zmarłych rozciągnięto na cały listopad. Oznacza to, że dotychczasowe osiem dni od 1 do 8 listopada, w ciągu których można było codziennie uzyskać odpust dla kogoś zmarłego, w tym roku można dowolnie wykorzystać w ciągu miesiąca. Pozostające w domach osoby starsze i chore mogą uzyskać odpust przez łączność duchową z modlącą się wspólnotą Kościoła.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji “Różaniec Do Granic Nieba”. Od poniedziałku do niedzieli w naszym kościele o godzinie 17:00 będzie odmawiany różaniec w intencji nienarodzonych dzieci oraz jako przebłaganie Boga za grzech ich zabijania, a także o ratowanie Polski i świata przed konsekwencjami tych grzechów. Po różańcu nabożeństwo wypominkowe i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy Świętej. W piątki i w niedzielę adoracja zaczyna się o godzinie 13:00. W środę adoracja trwa do godziny 20:00 wraz z  okazją do spowiedzi.
 9. Spotkania wszystkich grup parafialnych są odwołane.
 10. Z tyłu kościoła wyłożone są koperty wypominkowe. Wypisane wypominki można wrzucać do skrzynki obok. Prosimy też o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła do przygotowanych kopert. Za wszystkie ofiary – Bóg zapłać.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy za troskę okazaną nam w czasie kwarantanny – wsparcie materialne i duchowe. Doświadczyliśmy w tym czasie od Was ogromnego dobra. Bóg zapłać!
 12. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku stosowania się do przepisów sanitarnych.