Ogłoszenia mszalne – 16 grudnia

Ogłoszenia mszalne – 16 grudnia

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

16 – 23 XII 2018

 1. Dzisiaj III niedziela Adwentu – zapraszamy wszystkich ludzi pracy i rzemieślników na specjalną dla nich Mszę św. o g. 16.00, msza św. będzie połączona z opłatkiem.

 2. Dzisiejsza niedziela to czas naszego I Franciszkańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na korytarz klasztorny i do sal katechetycznych zaprosiliśmy wystawców z wielu dziedzin związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich parafian i całe rodziny od g. 13.00 do 17.00 na Jarmark.

 3. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 -17 i w sobotę od 11 – 12.

 4. Odwiedziny chorych o. Proboszcza we wtorek od 8.30, O. Norberta w piątek od 8.30.

 5. Spotkanie dla młodzieży z klas VIII SP i III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania we wtorek o 19:00 w kościele. Spotkanie będzie połączone z nabożeństwem pokutym z okazją do spowiedzi świętej.

 6. Roraty codziennie o g. 18.00 za wyjątkiem soboty, gdy roraty będą o 9.00.

 7. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę o godzinie 10:00.

 8. W przyszłą poniedziałek już wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby zachować tradycje wigilijne i w czasie wieczerzy była wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, łamanie się opłatkiem, a w ciągu dnia zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu.

 9. Pasterka pierwsza będzie odprawiona o godz. 21.30. Po tej Pasterce udajemy się na Rynek na godz. 22.45 na wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Po Wigilii na Rynku będzie odprawiona Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00. Taca z pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

 10. Odwiedziny kolędowe rozpoczynamy od 2 stycznia od Nowej Wsi i Wyskoku.

 11. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritasu w cenie 6 i 15 złotych oraz opłatki wigilijne. Tam też są przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok. Z tyłu kościoła ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół.

 12. Prosimy panów o pomoc w budowie stajenki jutro o 9.00.

 13. Młodzież od klas VII i starszą zapraszamy na Ewengeliczne Rozliczenie – sylwestrowe rekolekcje na Górze Św. Anny. Szczegóły na plakacie i u o. Rocha.