Ogłoszenia 26 listopada

Ogłoszenia 26 listopada

Ogłoszenia parafialne parafii św. Jadwigi w Złotoryi

26 XI – 3 XII 2017

 1. Dzisiaj – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – kończąca rok liturgiczny. Po Mszy św. o godzinie 10.30 odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 2. W każdy wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do g. 20.00.

 3. W sobotę zbiórka dla kandydatów o 9.00 i dla ministrantów o 10.00.

 4. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16 do 17 i w sobotę od 11 do 12.

 5. W zakrystii po każdej Mszy św. przyjmowane są intencje mszalne już na przyszły rok.

 6. Chłopców komunijnych do przymierzania strojów zapraszamy w środę 29 listopada o g. 17.00. Proszę przynieść 50 zł zaliczki.

 7. Katecheza dla dorosłych w środę o g. 19.00. Zobaczymy film – „Modlitwa o pokój – Aleppo”. I będziemy modlić się o pokój dla całego świata.

 8. Spotkanie rady parafialnej w czwartek o g. 19.00. Zapraszamy wszystkich członków Rady parafialnej do sali nr 5.

 9. Odwiedziny chorych w piątek o g. 8.30.

 10. Pomoc żywnościowa w ramach programu unijnego FAED będzie wydawana w piątek od godziny 8 do 11.

 11. Na kolejne warsztaty dla dzieci zapraszamy w piątek, o godzinie 15:30. Tym razem dzieci przygotują sobie kalendarze adwentowe. Do wykonania kalendarza każde dziecko będzie potrzebować kawałki różnokolorowego materiału.

 12. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela Adwentu; rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, na mszy św. o g. 10.30 zostaną poświęcone opłatki, które będą roznoszone po naszych mieszkaniach przez członków rady parafialnej. Udało nam się zakończyć remont całego dachu na klasztorze – teraz pozostał do zrobienia dach na kościele. Ofiary złożone przy okazji opłatków będą przeznaczone na remont dachu na kościele.

 13. Roratnie Msze św. będą odprawiane codziennie wieczorem o g. 18.00 ale z małą zmianą – w sobotę roraty będą o 9.00. Zapraszamy wszystkich parafian, nie tylko dzieci.

 14. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się od środy 6 grudnia do niedzieli 10 grudnia. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 15. Rozpoczyna się adwent. Chcemy zorganizować pomoc dla biednych, która zmieściłaby się w pudełku po butach. Każdy kto chciałby pomóc jakiejś rodzinie proszony jest o przyniesienie w niedzielę pomocy w takim właśnie pudełku. Te pudełka będziemy rozdawać biednym bez ich rozpakowywania. Niech będą tam tylko rzeczy które można przechowywać dłużej – bez owoców. I niech to będą artykuły spożywcze, a nie rzeczy ubraniowe. Na taką formę pomocy stać nas wszystkich. Zachęcamy do bycia dobrym.

 16. Na początku grudnia kino Aurum zaprasza na seanse filmu pt. Sprawa Chrystusa. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.